Hviezdu filmov Hlavne nezáväzne či Jobs a seriálov Tie roky sedemdesiate aj Dva a pol chlapa choroba doslova vyradila zo života. Kutcher teraz účinkoval v epizóde programu známeho dobrodruha Beara Gryllsa Running Wild with Bear Grylls: The Challenge na kanáli National Geographic.

Portál Access Hollywood z nej získal exkluzívnu ukážku, v ktorej herec pootvoril svoju 13. komnatu. "Približne dva roky dozadu som mal zvláštnu a super vzácnu formu vaskulitídy. Vypla môj zrak, vypla môj sluch, vypla celú moju rovnováhu. Trvalo rok, kým som to všetko získal späť,“ šokoval Kutcher.

"Človek si úplne neváži, čo má, kým o to nepríde. Kým si nemusí hovoriť: ´Neviem, či niekedy znova uvidím, neviem, či budem ešte niekedy počuť, netuším, či budem znova schopný chodiť´.“ Stránka Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb vaskulitídu charakterizuje ako autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejavuje zápalom cievnej steny.

Dochádza k vzniku zúžených miest na cievach, čo môže viesť až k odumretiu vyživovaného orgánu. Vaskulitída je zriedkavé ochorenie, ktoré však pri ťažkom priebehu môže viesť až k smrti pacienta. Po zverejnení Ashtonovej spovede sa herec ponáhľal na Twitter, aby fanúšikov ubezpečil, že nemusia mať obavy. "Plne som sa zotavil, všetko je v poriadku. Ideme ďalej,“ odkázal cez sociálnu sieť s tým, že sa dokonca chystá odbehnúť newyorský maratón.

FOTO k téme v GALÉRII.

Kutcher je ženatý s herečkou Milou Kunis (38), účinkovali spoločne v spomínanom sitkome Tie roky sedemdesiate. Majú spolu 7-ročnú dcéru Wyatt a 5-ročného syna Dimitriho. Ashton bol predtým ženatý s herečkou Demi Moore (59), Mila tvorila deväť rokov pár s hercom Macaulayom Culkinom (41).