Všetci si ju pamätáme ako tú čiernovlasú diablicu z Lásky nebeskej, ale nemecká herečka a speváčka Heike Makatsch(50) v skutočnosti vyzerá celkom inak! Zvodná asistentka skvelého Alana Rickmana († 70) má už päťdesiat rokov a na tmavovlasú sexicu, ktorá zviedla svojho šéfa a zničila mu manželstvo s Karen (Emma Thompson), sa vlastne ani nepodobá. Heike v skutočnosti nosí svetlé vlasy a spoznali sme ju možno len vďaka jej typickým plným perám a širokému úsmevu, lebo aj v tvári už teraz vyzerá dosť inak.

V komédii bola Heike za diablicu, k postave Mie pomohla šikovne zvolená parochňa! Takto ju tvorcovia odlíšili od dobrosrdečnej, ale trochu nudnej manželky Karen. Vytvorili tak výrazný protiklad, ktorý zafungoval. Medzi hercami bola priam hmatateľná chémia! Navyše filmová Mia mala na sebe na vianočnom večierku naozaj kostým čertice, v ktorom jej zmätený Harry (Alan Rickman) jednoducho nedokázal odolať..

Kým sa stala herečkou, venovala sa kadečomu inému. Heike Makatsch sa narodila v nemeckom Düsseldorfe v roku 1971. Ako sedemnásťročná strávila niekoľko mesiacov v Amerike, aby si zlepšila angličtinu. Neskôr študovala politiku a sociológiu na univerzite v Nemecku, ale po 4 semestroch sa u nej prejavili umelecké sklony. Do roku 1994 sa venovala šitiu šiat a približne v tomto období ju zlákalo aj herectvo. Niekoľko rokov moderovala hudobné relácie v televízii. Nasledovali filmy, prvé úspechy a napokon romantická komédia Láska nebeská...

Diablicu z Lásky nebeskej by ste už nespoznali, tak teraz vyzerá, FOTO!

 

V súkromí Heike tvorila dlhých sedem rokov pár s predstaviteľom Jamesa Bonda, britským hercom Danielom Craigom. Dôvodom rozchodu sa stala ich pracovná vyťaženosť, kvôli ktorej nezvládali vzťah na diaľku. Dnes má Heike tri dcéry, z toho dve s bývalým manželom Maxom Martinom Schröderom (48), frontmanom nemeckej indie kapely Tomte. Aktuálne chodí s hercom Trystanom Pütterom (41), ktorý je o 9 rokov mladší ako ona.