Kvôli jeho rasovým predsudkom a xenofónym vyhláseniam, laboratórium Cold Sprinf Harbor v New Yorku vedcovi Jamesovi Watsonovi odobralo všetky tituly a vyznamenania, ktorými sa mohol pýšiť. Konkrétne za to, že vypustil z úst: „inteligencia človeka závisí od rasy.“

Laboratórium Cold Sprinf Harbor sa od rasistických vyhlásení doktora Watsona dištancovalo a odsudzuje zneužitie vedy na ospravedlňovanie niekoľkých  predsudkov, voči iným rasám.

"Rozdiel v IQ je viditeľný"

„Je naozaj smutné ako sa vyjadruje o Afrike. Naša sociálna politika je založená na tom, že ich inteligencia je rovnaká ako tá naša,“ cituje laboratórium portál The Guardian

Aj keď sa po danom incidente Watson pred 11 rokmi ospravedlnil, v nedávnom dokumente sa priznal, že jeho názory sa vôbec nezmenili. „Rád by som zmenil názor, ak existovali nové poznatky. Ale nevidel som žiadne vedomosti. Je naozaj viditeľný rozdiel  IQ medzi čiernou a bielou rasou. Myslím si, že ten rozdiel spočíva v genetike.“ Za jeho vyhlásenia mu laboratórium Cold Spring Harbor odobralo tituly emeritného kancelára, emeritného profesora a čestného správcau.

Získal Nobelovu cenu

James Dewy Watson je americký molekulárny biológ, genetik. V roku 1953 spolu so svojimi kolegami Francisom Crickom, Rosalindom Franklinom a Mauricom Wilkinsom objavil štruktúru DNA. Za svoje medicínske objavy a význam pri prenose informácií do živého materiálu získal Nobelovú cenu.

Riaditeľom laboratória sa stal v roku 1968. Svoj dôraz vo výskume kládol na výskum rakoviny. Bol vedúcim výskumníkom molekulárnej biológie. Po 10 rokoch bol vymenovaný za kancelára, až do roku 2007, keď kvôli svojim vyhláseniam musel odstúpiť. Z jeho pera vyšlo mnoho vedeckých diel a učebníc.