Páni sa vo všeobecnosti obliekajú konzervatívnejšie a univerzálnejšie. Ich odev sa dá ľahko prispôsobiť na rôzne príležitosti a väčšinou nevenujú obliekaniu toľko času, čo ich nežné polovičky. Nejde len o klasické a vždy vhodné saká, obleky alebo fraky, ale aj o obľúbené pulóvre. Ak ich majú muži radi, tak sa ich ťažko vzdávajú a nosia ich vždy, keď je to len trochu vhodné.  

Princ William obľubuje pulóvre a polokošele, a takisto modrú farbu.
Zdroj: Archív

Modrá je dobrá  

Ukazuje sa, že aj najstarší vnuk kráľovnej Alžbety II. má svoj obľúbený kúsok a ukazuje sa v ňom vždy, pokiaľ nemusí mať oblečenú uniformu či oblek. Princ William má už roky rád klasické pulóvre z jahňacej vlny či kašmíru. A obľúbenú má aj farbu - sú to všetky možné odtiene modrej, od bledého po tmavý. V pulóvroch ho môžu poddaní vidieť vždy, keď ide o nie veľmi oficiálnu príležitosť a protokol mu  dovoľuje obliecť sa ležérne, väčšinou sú to rodinné či súkromné akcie. Modré pulóvre pritom William nosí od svojej mladosti.

William nosieva modré pulóvre od mladosti.
Zdroj: Archív

Hlavne pohodlne!

V modrom outfite vnuk Alžbety II. napríklad pózoval fotoreportérom na začiatku štúdia na St. Andrews University v Škótsku pred 20 rokmi, v rovnakom outfite pózoval už ako dospelý muž, keď si napríklad prišiel pre svoju manželku a novonarodené deti do nemocnice Sv. Mária v Londýne.

Princ William, ako väčšina mužov, obľubuje teda univerzálny odev a univerzálne odevné kombinácie. Svoje modré pulóvre si oblieka najčastejšie k ležérnym džínsom, zvykne si pod ne dať bledomodrú košeľu. Cíti sa tak evidentne pohodlne a komfortne. A treba povedať, že modrá farba v akomkoľvek odtieni mu naozaj pristane.

Zdá sa, že k láske k modrým pulóvrom vedie William aj svojho syna Georgea.
Zdroj: Archív

Viac princových outfitov si môžete pozrieť v GALÉRII.