Ohnivý začiatok letnej sezóny hládia Chorváti zo Splitu. Plamene zničili koncom mája šesť luxusných jácht a následky hasiči odstraňujú aj 11 dní po udalosti. Voda v okolí pláže je stále čierna avraky zostávajú vo vode. Požiarnici stále vyťajujú, čo môžu.

"Požiar zapríčinil kuchár na veľkej motorovej jachte patriacej bývalému starostovi Kaštely. Od nej začala horieť vedľa stojaca loď. Tejto prehoreli uväzové laná a vlyvom západného vetra sa plavila až k vedľajšiemu mólu, kde sa od nej zapálili ďalšie lode. Zhorelo 6 lodí a 18 bolo poškodených. Nikto sa nezranil ani neboli obete na životoch. Majiteľ mariny kvôli Covidu prepustil vedľa ľudí a nemal kto organizovať celú záchrannú akciu. Hydranty zamknuté a požiarnici mali veľmi sťažené podmienky, preto boli aj škody v miliónoch eur," opísal pre PLUS 7 DNÍ zamestnanec Mariny Kaštela v zálive.

Miestni aj turisti sa pri vrakoch zastavovali aj v polovici júna. "Plast horí dlho, tieto jachty horeli celé hodiny. Požiarnici nemali všetko pod kontrolou ani na druhý deň ako sa to vznietilo," opísal starší pán, ktorý všetko pozoroval z okna a na atrakciu sa prišiel pozrieť zblízka aj po okúpaní sa na pláži pár mestrov od miesta nehody.

Len o niekoľko stovák metrov odtiaľ pritom zvykne kotviť aj 34 metrov dlhá jachta Mariana Kočnera. Tá je napísaná na jeho manželku Karolínu a tak nepatrí medzi zabavený majetok milionára, ktorý je aktuálne v base. Kočner minulý týždeň vypovedal v kauze zmenky TV Markíza a budúci utorok 15. júna sa postaví aj pred Najvyšší súd vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

POZRITE SI FOTO z miesta požiaru, kde zvykne kotviť aj jachta Kočnerovcov v galérii.