Diskusia o povinnom očkovaní proti COVID-19 vyvoláva v Austrálii rôznorodé reakcie. Zatiaľ čo odporcovia vakcinácie demonštrujú v uliciach, nájdu sa spoločnosti, ktoré neočkovaným odmietajú umožniť návštevu ich zariadení. Podnikateľ a majiteľ obchodu Gigantic Signs v Kent Towne na predmestí Adelaide Peter King sa rozhodol ísť opačnou cestou.

Nič neporušil

Do výkladu umiestnil veľkú tabuľu s nápisom: "Nevstupujete, ak ste boli očkovaní proti COVID-19." Výstraha napísaná veľkými červenými písmenami vyvolala búrlivú odozvu v komunite aj na sociálnych sieťach. Na jednej strane zákazníci jeho krok odsudzujú a hrozia bojkotom, iní mu naopak vyjadrujú podporu. Emeritný profesor Univerzity Južnej Austrálie a právny expert Rick Sarre tvrdí, že Kingove konanie je celkom legálne. "Neexistujú žiadne zákony o diskriminácii na základe stavu očkovania," povedal pre stanicu 7 News.

Zdroj: 7News

Zločin proti ľudskosti

Peter King nie je typický antivaxer. V minulosti absolvoval viacero očkovaní - proti detskej obrne, cholere, malárii a ďalších, určených pre deti. Vakcíny proti koronavírusu však odmieta.. „Sú to geneticky modifikované látky, ktoré neboli podrobené dlhodobým skúškam, neprešli všetkými testami bezpečnosti a účinnosti," uviedol s tým, že sme svedkami pokusov na ľuďoch. Je presvedčený, že súčasné reštrikcie v krajine sú zločinom proti ľudskosti a ťažké srdce má aj na intenzívnu vakcinačnú kampaň či agresívny tlak na povinné očkovanie.

Možno sa zobudia

Poslednou kvapkou pre neho bolo, keď sa dozvedel, že isté vinárstvo v jeho meste zakázalo vstup neočkovaným. Preto sa rozhodol skóre vyrovnať.

Viac foto v GALÉRII ►►►

Ako v rozhovore pre austrálske médiá dodáva, nemieni svojich zákazníkov kontrolovať a je mu úplne jedno, kto je vakcinovaný a kto nie. Svojim postupom chcel skôr vyjadriť názor na súčasnú situáciu. "Keď už nič iné, možno to niektorých ľudí prebudí," uzavrel.