Nad jeho skonom sa dodnes špekuluje. Podľa konšpirátorov dokonca stále žije alebo ho uniesli mimozemšťania. V najnovšom dokumente prehovorila jeho bývalá manželka Priscilla. Tá síce netvrdí, že je jej ex nažive, ale jej teória sa tiež dá označiť za trošku divnú.

„Vedel, že nakoniec zomrie na infarkt súvisiaci s drogami,“ tvrdí v novom dokumente HBO Priscilla Presleyová (72).

Nehybné telo Elvisa Presleyho našla 16. augusta 1977 na podlahe v kúpeľni jeho snúbenica Ginger Aldenová. Mal 42 rokov. Oficiálnou príčinou smrti bol srdcový infarkt. V jeho prípade sa však skloňoval aj drogový koktail. Nie je tajomstvom, že holdoval liekom a alkoholu.

1967: Elvis Presley si Priscillu zobral v Las Vegas.
Zdroj: Keystone

Vedel, čo robí

Priscilla však teraz v podstate tvrdí, že si infarkt drogami spôsobil sám a de facto si tak zobral život. „Vedel, čo robí,“ cituje slová Elvisovej exmanželky z dokumentu portál The Mirror. Priscilla ďalej uviedla, že Elvis pomoc blízkych odmietol. Závislosť bola silnejšia.

Odhalenie prišlo štyri mesiace potom, čo sa objavili dve samovražedné poznámky vraj napísané rukou samotného kráľa rokenrolovej scény. Do zápiskov svojho kamaráta a manažéra Joea Esposita mal Elvis napísať: „Je mi zle a som unavený zo svojho života“ a „potrebujem dlhý odpočinok“. „Pre mňa je to jasný dôkaz, že sa v mysli zaoberal samovraždou,“ reagoval Elvisov nevlastný brat Rick Stanley.

Za drogy môže služba v armáde

Elvis mal s Priscillou jednu dcéru, Lisu Marie. Dvojica sa rozviedla v roku 1973. Elvis pribral na váhe, ale stále vystupoval a vypredával koncerty. Priscilla zo závislosti jej exmanžela od drog vinila armádu. Keď Elvis slúžil v Nemecku, armáda mala podľa jej slov dávať vojakom lieky, aby ich udržala v bdelom stave.