Ruská verzia amerického sna? Svetlana Krivonogich pochádza zo skromných pomerov v Petrohrade. Musela sa obracať, aj ako upratovačka v obchode. Do cesty jej však v 90. rokoch prišiel mocný muž. Súčasný ruský prezident Vladimir Putin (68).

Konečný užívateľ: Svetlana

V roku 2003 sa uskutočnila tajná transakcia. V daňovom raji v exkluzívnej štvrti pri kasíne kúpila luxusný apartmán za 3,6 milióna eur na 4. poschodí s dvomi parkovacími miestami a s možnosťou využívať bazén v komplexe Monte Carlo Star cez offshorové spoločnosti vtedy neznáma 28-ročná Svetlana Krivonogich Vyplýva to z vyšetrovania Medzinárodného konzorcia investigatívnych novinárov (ICIJ) tzv. Pandora Papers.

Ako píše Guardian, Svetlana si na prelome tisícročí mimoriadne prilepšila. V rodnom Petrohrade sa už nemusela tískať v preplnenom byte. V prestížnej budove vo svojom rodisku získala svoj byt, taktiež nehnuteľnosti v Moskve, jachtu a ďalší nehnuteľný majetok v odhadovanej hodnote 100 miliónov dolárov. Vysvetlenie jej rozprávkového vzostupu? Žeby za tým bol dobrodinec Putin?

Dlhoročná milenka

Svetlana pár týždňov pred kúpou apartmánu v Monte Carle porodila dcéru Elizavetu, domácky Luizu. Hoci tá v rodnom liste nemá zapísané meno otca, jej stredné meno je Vladimirovna, rovnako ako Putinove. V roku 2020 jedno z mála ruských nezávislých médií Proekt prišlo zo zistením, že ide o Putinovu tajnú dcéru z dlhoročného vzťahu so Svetlanou v čase, keď nastupoval do prezidentského kresla po Borisovi Jeľcinovi. Kremeľ sa nevyjadril. Putin o svojom súkromnom živote nediskutuje.

Potom, čo sa prevalilo, že Luiza sa podobá na ruského prezidenta, dnes 18-ročná slečna sa na Instagrame stále chváli nákupmi v luxusných butikoch, no fotí sa tak, aby jej nebolo poriadne vidieť tvár. Viac o príbehoch Putinových utajovaných detí TU:

FOTO Putinovej tajnej dcéry v GALÉRII

Aj ďalší...

Pandora Papers odhalila podozrivé transakcie, za ktorými chceli skryť svoj majetok desiatky svetových mocipánov. Navonok sa pritom často bili do pŕs, že s korupciu zatočia. V „Panama Papers na steroidoch“, teda v Pandora Papers odhalili novinári ICIJ mená ako: ruský mediálny manažér blízky Putinovi Konstantin Ernst, britský expremiér Tony Blair, kenský prezident Uhuru Kenyatta, jordánsky kráľ Abdullah II., ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, český premiér Andrej Babiš. Dokumenty sa zmieňujú aj o viac ako 40 Slovákoch a offshorových firmách s väzbou na Slovensko.