Osemnásteho marca oslávi 42. narodeniny Laura Pergolizzi, Američanka talianskeho pôvodu s nezameniteľným hlasom a imidžom, známa pod skratkou LP.

Najprv písala skladby pre iných umelcov, napríklad pre Rihannu, Christinu Aguilleru, Ritu Oru či Backstreet Boys. Keď konečne začala tvoriť sama pre seba a v roku 2015 vypustila do sveta hit Lost On You, svojím precíteným spevom a melancholickými skladbami si postupne získala milióny fanúšikov po celom svete. Jej koncerty sa tešia veľkej popularite aj na Slovensku. Na konte má šesť štúdiových albumov, posledný s názvom Churches vyšiel v roku 2021.

Rodovo neutrálna

Chlapčenský vzhľad útlej Američanky spočiatku možno u niekoho vzbudzoval rozpaky. Laura priznala, že občas na ňu zazerali mamičky na dámskych toaletách v domnienke, že si pomýlila dvere. Jej hrudník zdobí veľká vytetovaná plachetnica, ktorá podľa jej slov znamená prijať život ako neustálu cestu vpred. „Nejde o to stať sa niečím a zotrvať v tom, ale stále znova a znova sa vyvíjať a rozvíjať.“
LP sa identifikuje ako rodovo neutrálna osoba, ale netrvá na tom, aby ju oslovovali ono. Po jej boku sa často objavujú krásne ženy. Aký je jej typ? „Sladké, krásne a vtipné,“ priznala v jednom rozhovore. „Moja mama zomrela skôr, než som mala šancu povedať jej, že som lesba. Otec si dlho myslel, že je to len fáza. Až neskôr pochopil, že nie je.

Vzťahu s Mexičankou odzvonilo

Kedysi vraj randila aj s mužmi. „Sú pre mňa príťažliví, len ich nepreferujem. Muži sú milí, ženy mi ničia život,“ dodala so smiechom.

V roku 2017 ju jej priateľka a hudobníčka Lauren Ruth Ward dokonca požiadala o ruku. Namiesto svadby prišiel rozchod.

FOTO v galérii

V roku 2020 sa zoznámila s krásnou Julietou Grajalesovou, keď si mexická herečka zahrala v jej videoklipe k skladbe How Long Can You Go. Známa bola hlavne z telenoviel a seriálov. Dlhé mesiace na sociálnych sieťach zverejňovali zamilované fotografie. Aj tomuto vzťahu však odzvonilo. Potvrdili to obe ženy vlani v júni na Instagrame. Prvá bola Julieta. „Žiadam vás, aby ste to rešpektovali, pretože bolo pre mňa veľmi ťažké vyrovnať sa s niektorými vecami,“ napísala na sociálnu sieť, kde sa o ich vzťah zaujímalo mnoho fanúšikov.