O prípade informoval ešte v stredu The New York Times. Noviny na svojej webovej stránke uviedli, že muža odsúdili na doživotie s minimálnym trestom 26 rokov väzenia. Ide pritom o rodáka z Bojníc, 26-ročného Mareka Hečka, ktorý v Chelmsforde, meste v grófstve Essex v Anglicku, zavraždil muža, ktorý sa stretával s jeho bývalou priateľkou, uvádza sa na serveri RTVS.

Bolo to vlani v júli, konkrétne 25. júla, keď policajtov v meste Chelmsford v Essexe prekvapil svalnatý, totálne opitý mladík. Prišiel totiž k domu, kde sa krátko predtým odohrala vražda. A s fľašou v ruke, ledva stojac na nohách začal konverzovať s príslušníčkou, ktorá miesto činu strážila. "Viem vám pomôcť, viem, čo sa stalo. Poznám ľudí, ktorí sú do toho zamontovaní," presviedčal ju.

Príliš veľa detailov

"Bezo mňa to nevyriešite, bezo mňa nezistíte, čo sa stalo," chvastal sa a zároveň prezradil detaily o obeti, ktoré nemal ako vedieť, ak by nebol priamo pri čine. "Viem, že sem prišiel nejaký chlapík a do..al ďalšieho chlapíka," tvrdil policajtke, ktorá s ním začala konverzovať. Alkohol mu rýchle stúpal do hlavy: "Budete si myslieť, že som to ja. Ale to nie som ja. Nemáte dôkazy," pokračoval v usvedčovaní samého seba. "Toto mesto je moje," dodal s grimasou. Netrvalo veľmi dlho a skončil v putách.

Svojou bývalou frajerkou bol posadnutý

Rýchle sa ukázalo, že polícia bola schopná svalnáča spojiť s činom. A v pondelok dostal mladík, menom Marek Hečko, pochádzajúci zo Slovenska doživotný trest. Za vraždu štyridsaťštyri ročného Adriana Ellingforda, nového priateľa svojej bývalej frajerky.

Tá sa s ním síce rozišla, no Hečko jej vraj neprestajne posielal siahodlhé správy a chodil za ňou do práce aj domov, hoci si to neželala. Podľa britských médií ňou bol doslova posadnutý.

Podľa britských médií v noci, keď došlo k vražde, bol Ellingford v dome Hečkovej expriateľky. Práve tam ho mal Slovák vážne napadnúť. Nôž mu zaboril do tela takou silou, že čepeľ zasiahla kosť v hrudi jeho obete a rukoväť noža sa zlomila.

Obeťou bol otec dvoch synov

Portál Essexlive.com informoval, že podľa prokurátorov mal Hečko sedemmesačný vzťah so Stephanie Breameovou. Rozišli sa v máji 2022, pretože Stephanie nesúhlasila s jeho užívaním drog.

Stephanie si neskôr začala so 44-ročným Adrianom Ellingfordom, mimochodom ženatým otcom dvoch synov.

Hečko pracoval v Chelmsforde ako kuchár. Podľa údajov na facebookovom profile pochádza z Bojníc.