Niektoré bulvárne médiá už dlhší čas tvrdia, že Camilla Parker-Bowlesová zaútočila „pod vplyvom“ na Alžbetu II. Často pripomínajú aj incident, keď opitá vojvodkyňa z Cornwallu vraj udrela vojvodkyňu Kate. Informácie o jej závislosti i odvykacej terapii, sa objavili ešte v roku 2012. A hoci Camilla dlho bojovala o svoje dobré me-no, takéto klebety jej imidž nezlepšujú.

Konečne akceptovaná

Alžbeta II. až po rokoch prijala fakt, že Camilla patrí do rodiny. Po skúsenostiach s princeznou Dianou sa obávala, že nová partnerka najstaršieho syna prinesie monarchii ďalšie problémy. Následník bol však odhodlaný vziať si dlhoročnú milenku silou-mocou a čakal tri dlhé roky, než jeho matka zmení názor. Za ten čas sa realizovala „Operácia PB“ (Parker-Bowlesová), ktorá mala imidž Camilly zlepšiť. Nebolo to ľahké pre jej škandalózny vzťah s princom Charlesom. Románik trval 35 rokov, medzitým obaja vstúpili do manželstva. Camille prischla nálepka rozbíjačky vzťahu následníka trónu.

Keď v roku 2005 stáli pred oltárom, Briti sa rozhodli dať jej šancu. Jej prítomnosť na dvore vnímali tak ako Alžbeta II. najskôr skepticky, nakoniec ju vzali na milosť. Zistili totiž, že Camilla má na Charlesa pozitívny vplyv. Častejšie sa usmieval, ukazoval ľudskú tvár, prejavoval jej lásku. Stále na ňu nežne hľadí, často ju drží za ruku a pravidelne používa zvrat „moja milovaná žena“.

Potýčka s Kate

Alkoholický škandál rozvíril pred deviatimi rokmi bulvárny magazín The Globe. Po excesoch v súvislosti s Dianou robil dvor všetko pre to, aby obnovil ideálny imidž Windsorovcov a Camillino správanie po pár pohárikoch to neuľahčovalo. Spočiatku si ni­kto nevšímal množstvá, aké konzumuje. Pohár horkosti pretiekol, keď vojvodkyňa vraj zaútočila na svoju „vyženenú nevestu“ Kate v prítomnosti chyžnej. Služobná neskôr priznala, že opitá Camilla nadávala manželke princa Williama a urážala ju. „Skríkla na Kate: Ja mám byť kráľovná, ty si obyčajná krava! Žiadna úroveň! Žiadna modrá krv! Koruna patrí mne!“ tvrdila pracovníčka paláca. „Potom urobila krok ku Kate a dala jej facku, ale keďže sa potácala, zasiahla ju našťastie len trochu,“ dodal tabloid.

Terapia

Keď sa vojvodkyňa z Cambri­dgea sťažovala manželovi Williamovi, ten okamžite žiadal otca, aby už nikdy takúto situáciu nestrpel. Charles vraj nemal iné východisko, poslal svoju milovanú na protialkoholické liečenie. Vojvodkyňu z Cornwallu sa podľa ďalších zdrojov v súkromí paláca usiloval vyrvať z osídiel závislosti tím súkromných expertov. Dvanásťetapový program však nemal uspokojivý výsledok. „Keď sa jej ošetrovateľky snažili vysvetliť, že musí zostať v apartmáne, Camilla ušla,“ povedal dvorný zamestnanec pre Freerepublic.com. „Vyše dvadsať ľudí hľadalo viac ako tri hodiny fľašu džinu, ktorú sa jej podarilo schovať.“

Ako ďalej cituje portál, následníkovu manželku našli v kuchyni, sedela na podlahe, v jednej ruke držala prázdnu fľašu a druhou dvíhala k ústam posledný pohárik. „Bola taká opitá, že nevedela ani vstať. Pracovníci ju posadili na invalidný vozík a zaviezli späť do izby. Charles medzitým prikázal dvom ošetrovateľkám, aby boli k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni a zabezpečili, že Camilla zostane v apartmáne a bude poslúchať psychoterapeutov,“ píše.

Atak na panovníčku?

Niektoré médiá pripomínajú aj oslavy Camilliných 67. narodenín. S princom Charlesom sa vybrali do viníc Camel v Cornwalle a prítomným hosťom neušlo, že manželka následníka je „pod vplyvom“. „Bľabotala, nebolo jej rozumieť, nevládala sa držať na nohách,“ informuje servis ib­times.com. V roku 2017 sa objavili špekulácie, že Camilla má nádor na pečeni ako dôsledok dlhoročných problémov s alkoholom.

Ba čo viac, opitá Camilla podľa neoverených správ zaútočila na samotnú kráľovnú! Šokujúci incident sa vraj stal počas lunchu panovníčky s Charlesom a jeho manželkou. Ako uviedol The Globe, „Camilla do kráľovnej hodila pohár červeného vína a strhla jej z hrdla perlový náhrdelník“. Svoje správanie ospravedlňovala kombináciou alkoholu a liekov na pečeň.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

V posledných mesiacoch rovnaké zdroje píšu, že po pohári džinu často siaha aj princ Charles. Kráľovská rodina sa k týmto obvineniam nikdy oficiálne nevyjadrila, zrejme ich považovala za nepodstatné. Na aktuálnych fotkách následník trónu s manželkou nevyzerajú ako ľudia zničení alkoholom.