Toto obvinenie vyjadril aj v polhodinovom telefonickom rozhovore s republikánskym kongresmanom Kevinom McCarthym. Ten však podľa spravodajského webu Axios ostro reagoval: „Nebola to Antifa, ale MAGA (označenie prezidentových priaznivcov - Make America Great Again). Viem, bol som tam.“

Napriek fotografiám a videám zvnútra budovy Kongresu sa tieto podozrenia začali šíriť medzi Trumpovými fanúšikmi. Ako píše NBC, prezentovali ich tisícky príspevkov na sociálnych sieťach a naznačovali niektoré televízne stanice či komentáre politikov v rešpektovaných médiách. Hovorilo sa dokonca, že na demonštráciu prišiel minimálne jeden plný autobus antifašistov.

Antifa je dlhodobo obľúbeným terčom amerických konzervatívcov a Trump na Twiteri navrhoval označiť toto hnutie za teroristickú organizáciu. Ľavicových aktivistov považovala tiež za iniciátorov nepokojov počas protestov Black Lives Matter.

Ako však uvádza server CNN, podľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa Antifa infiltrovala do davu pred Kapitolom. Naopak, medzi útočníkmi boli identifikovaní pravicoví extrémisti. Televízna stanica dodáva, že technológie na rozpoznávanie tvárí odhalili aj niekoľko významných konšpiračných teoretikov, spojených s pravicovoextrémistickými hnutiami QAnon či Proud Boys.