Otec chcel, aby na náhrobku bolo meno, ktoré dali dieťaťu po narodení, matka zasa trvala na tom, že pôvodné meno by malo byť na konci v zátvorkách, za tým, ktoré si ich potomok vybral. Prípad sa stal v Austrálii.

Jedno dieťa - dva pohreby. Rodičia sa nezhodli na pohlaví svojho mŕtveho potomka.
Zdroj: Internet

Odlišný názor

Keďže rodičia nedospeli k zhode, popol, ktorý dostali po kremácii svojej ratolesti rozdelili na dve polovice a každý z nich vystrojil svoj pohreb. Ako informujú austrálske médiá, 15-ročný transrodový tínedžer zomrel ešte začiatkom marca v nemocnici niekoľko dní po tom, čo sa pokúsil spáchať samovraždu. Tesne pred smrťou ho navštívila mama, ktorá po jeho smrti trvala na tom, aby mu na náhrobný kameň nechali vytesať meno, ktoré si vybral. Otec, naopak, žiadal, aby bolo na pomníku meno, ktoré mu dali hneď po narodení. „Súhlasila by som len s umiestnením toho pôvodného mena v zátvorkách, ním vybrané meno by malo byť na náhrobku ako prvé,“ uviedla zdrvená matka pre médiá.

Smutný prípad sa stal v Západnej Austrálii.
Zdroj: Internet

Dvojité riešenie

Dieťa prišlo na svet ako dievča, ale s týmto pohlavím sa nestotožnilo a zmenilo si meno na chlapčenské. Rodičia si nakoniec jeho popol rozdelili a zariadili dve pohrebné ceremónie. Ich zosnulý transgender syn bude mať tiež dva rovnocenné nápisy na náhrobku. V úmrtnom liste však figuruje dievčenské meno, ktoré mu mama a otec dali po narodení, keďže chlapčenské nezostalo  pred smrťou právne zmenené. Podľa legislatívy štátu Západná Austrália nie je dovolené neplnoletým meniť si meno bez súhlasu oboch rodičov. Pokiaľ so zmenou súhlasí len jeden rodič, celá záležitosť musí ísť pred súd.