Tajne pestovaná konopa na záhradkách, či doma na parapete nie je ani v našich končinách nič výnimočné. Málokedy sa však stane, že si ju vypiple vyše 90-ročná dáma. Navyše sa s tým vôbec netají a kvetináč postaví rovno na balkón, aby mala rastlinka dostatok slnka.

Neobvyklá páchateľka

Zamestnanec domova dôchodcov v švábskom meste Krumbach nechcel veriť vlastným očiam, keď u jednej z obyvateliek objavil marihuanu. Okamžite zalarmoval políciu a tá, chtiac-nechtiac musela v nedeľu popoludní vyraziť na bizarnú misiu. Keď sa "podozrivá" dozvedela, o čo sa celé týždne starala, zostala šokovaná. Podľa serveru  Augsburger Allgemeine vôbec netušila, ako sa rastlina volá a už vôbec nie, že je jej pestovanie zakázané.

Dôchodkyňa sa o rastlinku starala a mala ju rada. Hoci ani nevedela jej názov.
Zdroj: internet

Kde ich vzala?

Napriek (pre ňu) novým informáciám sa svojho zeleného majetku odmietala vzdať. Veď konope venovala toľko času a obľúbila si ju. Úradníkom trvalo hodnú chvíľu než sa im podarilo neoblomnú pani presvedčiť, aby im marihuanu dobrovoľne odovzdala.

Podľa policajnej správy stále nie je jasné ako sa dôchodkyňa k semenám dostala, isté však je že rastlinku už späť nedostane. Bude totiž, ako narkotikum, zlikvidovaná.