Tomu sa hovorí regenerácia. Po neúspechu na prestížnom turnaji Roland Garos sa srbský tenista Novak Djokovič rozhodol pre špeciálnu formu regenerácie. Vybral sa do mestečka v Bosne a Hercegovine, ktorá je vo svete známa svojou pyramídou.

Je to raj na Zemi

Djokovič dva dni po hladkej prehre so Španielom Rafaelom Nadalom vo finále Roland Garros nasával energiu v údolí pyramíd v Bosne a Hercegovine. Navštívil mestečko Visoko vzdialené 30 kilometrov od metropoly Sarajevo, v ktorom sa rozprestiera najväčší aktívny archeologický projekt na svete.

„Rád by som sem pozval všetkých, aby navštívili miestne tunely, ktoré majú veľmi pozitívny účinok na ľudský organizmus, do pľúc prúdi viac kyslíka. Pomáhajú pri regenerácii, ktorá je pre profesionálnych športovcov veľmi dôležitá. Je to raj na zemi," odkázal fanúšikom Djokovič, ktorý v dueli o titul na parížskom grandslame podľahol Nadalovi 0:6, 2:6, 5:7.

Najstaršie zo všetkých?

Mestečko Visoko sa vo svojom okolí pýši vrchmi, ktoré sú pre svoj tvar považované za starobylé pyramídy. Boli podrobené aj amatérskemu výskumu archeológa Semira Osmanagiča, ktorý tvrdí, že vrchy sú pyramídy a boli postavené 30-tisíc rokov pred Kristom. Ak by to bola pravda, najvyššia z týchto pyramíd by výškou 220 metrov o tretinu predbehla Cheopsovu pyramídu v Egypte.

Okrem vrchov pripomínajúcich pyramídy sú v okolí spomínané podzemné priestory, ktoré si užil aj srbský tenista.