Od motošportu k pornu a späť za volant - tak vyzerá naplánovaná cesta Austrálčanky Renee Gracieovej. Keď pred ôsmimi rokmi ako dvadsaťročný talent jazdila pre tím Paul Morris Motorsport, stala sa prvou profesionálnou jazdkyňou tamojšej motoristickej série Supercars.

Milióny za toto? Erotické FOTO Renee Gracieovej v GAlÉRII>>

Na samý vrchol rebríčka ju však jej jazdecké schopnosti nedostali. Zárobky neboli príliš lukratívne, a tak sa rodáčka z predmestia Brisbane rozhodla diametrálne zmeniť spôsob zarábania. Stala sa hviezdou platenej platformy Only Fans, ktorá svojim používateľom umožňuje zdieľať pikantné videá, fotografie či statusy.

Pol milióna za mesiac

„Už za prvých šesť dní som si zarobila 24-tisíc dolárov a začala si uvedomovať, že sa z toho dá celkom dobre uživiť,“ priznala Graciová pre portál Emea Tribune. Jej priemerný mesačný príjem sa neskôr vyšplhal až na 90-tisíc dolárov. „Bol aj mesiac, keď som si zarobila pol milióna,“ netajila Renee.

Ťažký život profesionálnej jazdkyne bol razom zabudnutý. „Jazdenie už viac nie je moja vášeň,“ vyhlásila v roku 2019. Presťahovala sa na Zlaté pobrežie do Queenslandu. Do vily, za ktorú zaplatila 1,3 milióna dolárov. Vozila sa do nej na novučičkom Mercedese za 350-tisíc, podstúpila plastické operácie.

Keď sa jej otec čudoval, odkiaľ má toľko peňazí, Renee vyšla s pravdou von. Zahanbene mu povedala, že zarábanie vlastným telom - hoci za veľmi slušné peniaze - definitívne nechá. Otec ju však prekvapil. „Nerob to. Tie peniaze ti menia život. Ak máš možnosť poriadne si privyrobiť, využi ju,“ parafrázovala Renee jeho slová pre austrálske médiá. „Bolo skvelé získať takúto pomoc. Zo strany, kde by som ju veľmi nečakala,“ pochvaľovala si.

Čas na ďalší pokus

Láska k rýchlej jazde a motorom však dnes 28-ročnú Gracieovú napokon začala nahlodávať. Už pred dvoma rokmi prvý raz spomenula možný návrat. Možno aj pre spôsob jej zarábania ju mnohé tímy odmietli, ale Renee sa nemienila vzdať. „Dnes mám toľko peňazí, že si pretekárske auto a vlastný tím môžem kúpiť. Je veľa možností, ako svoj sen - znovu pretekať - ešte raz oživiť,“ vyhlásila pre denník Daily Telegraph. Celé by ju to vraj stálo zhruba milión austrálskych dolárov.

Vrátiť na okruhy v rámci série GT World Challenge Australia, kde súťažia proti sebe automobily značiek ako Mercedes, Porsche, Audi či BMW, by sa vraj mohla už 28. apríla v Perthe. „Som šťastná, že môžem po tejto ceste znovu kráčať. Je čas ešte raz to skúsiť,“ vyhlásila.

Šéfovia automobilovej série však jej slová berú s veľkou rezervou. „Jediné, čo robí, je, že zneužíva motoristický šport, aby mohla predávať ešte viac videí. Nemá ani zmysel to komentovať, lebo nič z toho, čo tvrdí, sa nestane,“ povedal Telegraphu hovorca Supercar.

Gracieová, ktorá si na Only Fans vyslúžila prezývku Devil Princess (Diabolská princezná) a na Instagrame ju sleduje viac než 700-tisíc ľudí, sa však bráni a tvrdí, že o žiadny šikovný promoťah nejde. „Celej sérii V8 to pomôže získať viac pozornosti. Myslím si, že nikto v Austrálii nedokáže týmto pretekom pomôcť viac ako ja. A tú pomoc naozaj potrebujú, lebo sú nudné,“ tvrdí odvážne pre portál news.com.au.

Prvý veľký cieľ? Bathurst

Gracieová je rozhodnutá do tretice štartovať najmä na októbrových pretekoch v Bathurste. A skončiť konečne v elitnej desiatke, čo sa jej v rokoch 2015 a 2016 nepodarilo. So Simonou de Silvestro vytvorila vtedy Renee Gracieová čisto ženskú posádku, no maximom bolo 16. miesto. Top 10 by určite bolo úspechom. Pokiaľ ide o výlučne dámske posádky, je maximom šieste miesto francúzsko-austrálskej dvojice Marie Claude Beaumontová - Christine Gibsonová. No ešte z roku 1975.

„Bude to obrovské,“ sľubuje Renee. Či ide naozaj o reklamný ťah alebo to s návratom za volant myslí austrálska kráska naozaj, ukáže až čas. „Prečo by sa mi to nemalo podariť? Ak si raz niečo dáte za cieľ, tak by ste ho mali realizovať. Zatiaľ je to celé na dobrej ceste, čo vnímam ako znamenie. A či mi to za volantom ešte pôjde? Veď to sa nedá zabudnúť,“ tvrdí suverénne Gracieová. Uvidíme.

Milióny za toto? Erotické FOTO Renee Gracieovej v GAlÉRII>>

Text: Ján Ďurčo