Pôrod nie je jednoduchý ani v normálnych podmienkach, nieto ešte v špeciálnych situáciách! Na vlastnej koži to zažila Lavinia Moungaov (39), ktorá sa s celou rodinou vybrala letecky na dovolenku.  Namiesto opaľovania sa, kúpania a leňošenia však po pristátí „pristála“ rovno v nemocnici. Našťastie, na palube lietadla bol lekár i zdravotné sestry.

Doktor Dale Glenn priviedol na svet malého Raymonda v lietadle.
Zdroj: Internet

Je tu lekár?

Mal to byť obyčajný let z San Lake City do Honolulu. 39-ročná pasažierka aj so svojimi blízkymi plánovala stráviť pokojný dovolenkový čas. V istej chvíli zacítila intenzívne bolesti v bruchu. Na prekvapenie všetkých cestujúcich, Lavinia začala rodiť!  Posádka sa snažila rýchlo zistiť, či je na palube lekár. Ukázalo sa, že našťastie áno, a pridali sa k nemu aj tri ďalšie pasažierky - zdravotné sestry, a náhodou všetky pracujúce na oddelení intenzívnej starostlivosti o novorodencov.

Pri pôrode pomáhali aj tri zdravotné sestry, ktoré náhodou leteli s Laviniou v tom istom lietadle.
Zdroj: Internet

 Z letiska do nemocnice

Pani Moungová mala teda obrovské šťastie. Lekár Dale Glenn so svojimi pomocníčkami bezpečne priviedli na svet malého chlapca. Lavinia porodila v 29. týždni tehotenstva. „Vôbec som netušila, že som tehotná. Pán doktor akoby mi spadol priamo z neba,“ povedala neskôr pani Moungaová novinárom. Malý šťastlivec dostal meno Raymond. Po pristátí no aj so šťastnou mamou odviezli priamo do nemocnice, kde bábätko musí stráviť ešte asi desať týždňov.

Viac fotografií šťastnej mamičky i jej malej ratolesti si môžete pozrieť v GALÉRII.