Po prezidentských a parlamentnývch voľbách pribudlo francúzskej hlave štátu Emmanuelovi Macronovi na čele zopár vrások. V prvých vyhral s odretými ušami, v druhých prišiel o nadpolovičnú väčšinu v zákonodarnom zbore. Ako si však všímajú viaceré európske médiá, zopár vrások v poslednom volebnom období pribudlo aj jeho o 24 rokov staršej manželke Brigitte. Nie pomyselných, metaforických, ale skutočných. A treba povedať, že nie div po tom, čím musela prejsť od prvého manželovho zvolenia za hlavu štátu.

Lámala stereotypy

Hoci sa všeobecne toleruje, že ak má muž oveľa mladšiu partnerku, staršia dáma pri mladšom partnerovi stále vyvoláva predsudky. Brigitte preto dlho čelí zlomyselným poznámkam na svoj vek aj vzhľad. A treba povedať, že ich zvládla so cťou, hádam za všetko hovoria ďakovné listy od päťdesiatničiek, pre ktoré sa ako prvá dáma stala inšpiráciou.

V GALÉRII si pozrite, ako sa Brigitte Macronová zmenila za posledných päť rokov>>

A že je v týchto dňoch trochu unavená? Nečudo. Veď má za sebou hektické obdobie. V apríli tŕpla, či Francúzi opäť zvolia jej manžela za hlavu štátu. V júni podporovala prezidenta vo dvoch kolách parlamentných volieb, Navyše, vlani koncom roka podala žalobu v súvislosti s článkami, že je transrodovou ženou a narodila sa ako muž pod menom J­ean­-Michel Trogneux. No kto by bez pomoci plastických chirurgov po toľkých týždňoch a mesiacoch stresu vyzeral ako Miss vesmíru?