Typický účes je jedným z poznávacích znakov britskej panovníčky už od mladosti. Mení sa len farba vlasov - najprv boli prirodzene tmavé, neskôr, keď sa objavili prvé šediny, ich mala kráľovná farbené na čokoládovo hnedé. Tak to bolo do roku 1990, kedy sa Alžbeta rozhodla, že už má na to vek a môže sa ukazovať šedivá.

Od čias svojej mladosti nosí britská panovníčka rovnaký účes.
Zdroj: Internet

Trik na starnutie

Zaujímavé je, ako tvrdia zdroje z Buckinghamského paláca, že kráľovnin manžel princ Filip jej účes neznášal. Ani jeho postoj k Alžbetinej hlave však nezmenil jej názor na svoj vzhľad. Prečo? Existujú dva dôvody. Po prvé, v nemennom účese vyzerá panovníčka vždy takmer rovnako, a to pôsobí, ako keby vôbec nestarla. Poddaní ju vidia vždy identicky a nevšimnú si pribúdajúce vrásky. Pozornosť od zhoršujúcej sa kvality pleti odvádzajú tiež výrazné rúže, výrazné farby kostýmov a klobúkov.

Princ Filip paradoxne vraj účes svojej manželky neznášal.
Zdroj: Internet

Vlasy symbolom krajiny

Druhým dôvodom je fakt, že stabilita účesu zdôrazňuje všetky pozitívne vlastnosti Alžbety II., ktoré poddaní na nej milujú - dôslednosť, dôkladnosť a stálosť - upozorňuje vlasová stylistka Cate Hallová, ktorá češe hercov na pľaci seriálu The Crovn.  Účes, ktorý je stále rovnaký, je symbolom stability kráľovninej osobnosti a tým aj stability celej monarchie. Bude na tom zrejme niečo pravdy, keďže stabilita a imidž kráľovskej rodiny boli u Alžbety II. vždy na prvom mieste.

Rovnako upravené vlasy symbolizujú dôkladnosť a stálosť kráľovnej, a tým aj stabilitu monarchie.
Zdroj: Internet

Pomáha si?

Ozývajú sa tiež hlasy, že panovníčka nosí parochňu a preto jej účes vyzerá vždy rovnako. Túto hypotézu sa snažia udržiavať pri živote aj výroky Michaela Fagana, ktorý kedysi vtrhol do kráľovninej spálne. Vraví, že na jej nočnom stolíku videl parochňu. Hoci jeho slová si postupom času protirečia, otázka, či panovníčka nosí parochňu, môže byť namieste.  S pribúdajúcim vekom vlasy slabnú a rednú, ale kráľovná má svoju hrivu už roky rovnako bohatú. Pravdu sa však zrejme nikdy nedozvieme.

Niektorí ľudia špekulujú, že Alžbeta II. nosí parochňu. Podľa nich totiž vo svojom veku nemôže mať rovnako husté vlasy ako v mladosti.
Zdroj: Internet

O tom, že Alžbete II. sa rokmi  zmenila len farba vlasov, sa môžete presvedčiť v GALÉRII.