Vojvodkyňa z Cambridgea najčastejšie zviera kabelku pevne v oboch dlaniach, a nie ako väčšina žien v jednej ruke. Štylisti z celého sveta tento jej postoj už mnohokrát komentovali, ale až expertka na kráľovskú etiketu Myka Meierová to objasnila presne a zrozumiteľne.

Odborníčka na kráľovský protokol a autorka kníh o etikete Myka Meierová vysvetlila "kabelkový trik".
Zdroj: Internet

Záhada odhalená

Najčastejšie drží Kate kabelku oboma dlaňami vtedy, ak sa s niekým rozpráva. Tak isto robila aj princezná Diana, Meghan Marklová a, samozrejme, aj samotná kráľovná Alžbeta II. Je to totiž pomôcka v prípade, ak sa chce členka kráľovskej rodiny vyvarovať podávania rúk. To je najmä v týchto pandemických časoch veľmi obozretné, ale už roky to odporúča aj kráľovský protokol. Niekedy totiž môže byť podávanie rúk niektorej žene z panovníckej dynastie nepríjemné.

Kate drží kabelku v oboch rukách vtedy, ak sa chce vyhnúť podávaniu rúk.
Zdroj: Internet

Čo na to protokol?

Vo všeobecnosti podáva člen kráľovskej rodiny ruku ako prvý svojmu náprotivku, podľa expertov to tak nie vždy musí byť a nezabúdajme ani na to, že občas si ľudia protokol popletú, alebo ho neovládajú. Ak má teda vojvodkyňa, alebo niektorá jej príbuzná, kabelku v oboch rukách, nikto im nemôže podať ruku ako prvý ani náhodou, ani omylom. Milý a slušný úsmev namiesto podania ruky môže byť dostatočnou náhradou a absolútne postačujúci, objasňuje ďalší odborník na etiketu William Hanson tzv. kabelkový trik vojvodkyne Kate.

No a pokiaľ drží manželka princa Williama v jednej ruke, najčastejšie v ľavej, je to preto, aby mohla svojim poddaným tou pravou rukou zakývať.

Keď vojvodkyňa drží kabelku v jednej ruke, najčastejšie chce tou druhou ľuďom zakývať.
Zdroj: Internet

Viac fotografií s "kabelkovým trikom" si môžete pozrieť v GALÉRII.