Nemohol uveriť vlastnému šťastiu. Pred vyše štyrmi desaťročiami Michael (72) stratil zlatú svadobnú obrúčku, na ktorej bol vygravírovaný dátum svadby s Kaye (72). Stratil ju pri kosení trávy v záhrade pri svojom dome v Tingalpa na predmestí Brisbane v USA.

Michael najskôr dúfal, že prsteň nájde, ale po rokoch už prestal hľadať. Zmieril sa s tým, že vzácna pamiatka sa stratila už navždy. Situácia sa zmenila, keď sa jeho deti spojili cez sociálnu sieť s amatérskym „hľadačom pokladov“, v civilnom živote inštalatérom Jualom Butlerom (36). Rozhodol sa staršiemu manželskému páru pomôcť. Jedenásť hodín prehľadával s detektorom kovov pozemok okolo domu. A ukázalo sa, že mal šťastnú ruku. Obrúčka sa po vyše 40 rokoch našla!

Obrúčku našiel amatérsky hľadač pokladov.
Obrúčku našiel amatérsky hľadač pokladov.
Zdroj: Internet

Na zlatú svadbu

Butler najprv hľadal v piatok vyše šesť hodín v hustom daždi. Na ľavej strane pozemku neobjavil nič. Ale rozhodol nevzdať sa, v nedeľu sa vrátil a hľadal ďalších päť hodín, tentoraz na pravej strane pozemku. „Mal som veľmi silný pocit, že je to tam. Ako by ma ten prsteň volal,“spomína Butler. Onedlho začal detektor pískať.

Ukázalo sa, že obrúčka sa nachádzala asi 20 centimetrov pod zemou! Bez prístroja by ju nikto nemal šancu nájsť. Mladý muž rýchlo zvečnil nájdený poklad telefónom a radostnú novinu šiel oznámiť majiteľovi. „Chodil som po tej obrúčke stokrát a nevedel som o tom,“ radoval sa dojatý majiteľ.

Manželia ponúkli Joelovi finančnú odmenu, ale odmietol ju. „Rád pomôžem dobrým ľuďom, a že sa to podarilo, bol pre mňa fantastický pocit,“ povedal Joel. Nález je o to vzácnejší a celá situácia dojímavejšia, že prsteň sa našiel v dňoch okolo 50. výročia sobáša manželského páru.

Obrúčka sa našla v čase 50. výročia svadby Michaela a Kaye.
Obrúčka sa našla v čase 50. výročia svadby Michaela a Kaye.
Zdroj: Internet

Viac obrázkov šťastného nálezcu i šťastných manželov nájdete TU.