Už pred niekoľkými mesiacmi otriasol „piliermi mlčania“ samotného Vatikánu Talian, ktorý sa svojou profesiou pýši. Aj keď je vyštudovaný právnik, dokonca zložil advokátske skúšky, viac mu vyhovuje zarábať si svojim telom. „Nemám s tým problém. Po škole som dokonca nastúpil do praxe, všetko sa zmenilo po pozvaní na stretnutie od kolegu, ktorý mi za dvadsať minút súkromia dal 150 eur. Nebolo o čom,“ vyjadril sa pre médiá Francesco Mangiacapra.

Nemieni byť komplicom

Vydal rozsiahlu až 1200 stranovú správu, kde presne pomenúva špecifiká jednotlivých duchovných, ale i vecí, ktoré od neho žiadali a za ktoré štedro zaplatili. „Nehľadali len telesné uspokojenie, ale určitý druh vzťahu a blízkosť. Nie som hlúpy, a asi aj to sa im na mne páčilo. Vedel som sa s nimi pozhovárať,“ vraví v šokujúcom rozhovore Talian. Správa zahŕňa fotografie a komunikáciu na sociálnych sieťach. Podľa Francesca sa kňazi vôbec nesnažili skrývať. „Keď ma vyhľadajú ženatí muži s rodinami, veľmi úzkostlivo dbajú na súkromie a diskrétnosť. Kňazom to bolo úplne jedno. Vôbec im nezáležalo na tom, kde spolu máme sex. A, hlavne, ani pri jednom z tridsiatich štyroch duchovných, s ktorými som spal, som nezaznamenal ani odtienok výčitiek svedomia,“ dodáva prostitút.

Prostitút Francesco prehovoril o sexuálnych vzťahoch s vatikánskymi kňazmi. Niektorí vraj boli na veľmi vysokých pozíciách
Prostitút Francesco prehovoril o sexuálnych vzťahoch s vatikánskymi kňazmi. Niektorí vraj boli na veľmi vysokých pozíciách
Zdroj: INstagram

Vraj to ho prinútilo, aby prezradil tajomstvo vysokopostavených vatikánskych kňazov. Niektorí sú vraj v hierarchii cirkvi na veľmi vysokých postoch. Vraj zvažoval veľmi dlho, či vyjsť s pravdou von. „Nikdy by som si nedovolil prezradiť mená či podrobnosti o svojich klientoch. S kňazmi je to však iné. Homosexualitu tvrdo odsudzujú, aj kvôli cirkvám musíme bojovať, aby nás brali ako ostatných ľudí. Ja som homosexuál a nehanbím sa za to. Ale ani neodsudzujem, ak je niekto iný ako ja. Cítil som, že v tom, čo je pre nich hriechom, som komplicom. Homosexualita v radoch kňazov nie je vôbec ničím výnimočná, už by sa k tomu konečne mali priznať, a nie ukazovať prstom na iných a v súkromí robiť to isté,“ uzatvára rozhovor.