Obvinenia zo sexuálneho obťažovania padajú ako domino. Americká herečka a hudobníčka Evan Rachel Woodová (33) v minulosti hovorila o údajnom zneužívaní, ktorému bola vystavená od nemenovaného bývalého partnera. Teraz na Instagrame odhalila jeho meno. „Meno môjho trýzniteľa je Brian Warner, svetu tiež známy ako Marilyn Manson. Začal mi nadbiehať, keď som bola tínedžerka a roky ma hrozne týral. Vymýval mi mozog a manipuloval ma na submisívnosť. Mám dosť života v strachu z odplaty, ohovárania alebo očierňovania. Som tu, aby som odhalila tohto nebezpečného človeka skôr, ako zničí ďalšie životy. Stojím pri mnohých obetiach, ktoré už dlhšie nebudú mlčať,“ znie vyhlásenie herečky, ktoré dalo veci do pohybu.

Vymyl jej mozog

Dokopy sa dali v roku 2007. Woodová mala 18 rokov a Manson 36. V roku 2010 boli krátko zasnúbení. Dnes 52-ročný spevák obvinenia odmieta. „Je zrejmé, že moje umenie a život sú už dlho magnetom pre kontroverzie, ale tieto nedávne tvrdenia o mne sú hrozným prekrútením reality,“ reagoval Manson na Instagrame. „Moje intímne vzťahy boli vždy úplne konsenzuálne s rovnako zmýšľajúcimi partnerkami. Bez ohľadu na to, ako - a prečo - sa v súčasnosti ostatní rozhodli prekrútiť minulosť, to je pravda,“ uzavrel zrútený hudobník. K Woodovej tvrdeniam sa pridalo 11 žien. Ashley Waltersová, Sarah McNeillyová, Ashley Morganová a Gabriella, ktorá svoje priezvisko nezverejnila, hovoria o fyzickom a emočnom týraní. Gabriella obvinila Mansona zo znásilnenia a tvrdí, že spevák ju nútil drogovať.

Idol z plagátu

K Mansonovým údajným obetiam sa najnovšie prihlásila aj anglická herečka Esmé Biancová (38) známa ako deva ľahkých mravov zo seriálu Hra o tróny. Z tejto úlohy sa jej mal spevák vysmievať a ponižovať ju pre ňu. Herečka pre ABC prehovorila, že sa Mansona stále bojí, bojí sa jeho odplaty.

Biancová vyrozprávala svoj príbeh pre portál The Cut. Manson bol jej tínedžerský idol. Ako 16-ročná mala v izbe vyvesené jeho plagáty. Keď sa po rokoch s Mansonom zoznámila, netušila, že to na jej tele a duši zanechá nezmazateľné jazvy v podobe posttraumatickej stresovej poruchy a poznačí jej hereckú kariéru.

Podľa jej slov sa z idolu stalo „monštrum, ktoré takmer zničilo mňa a ďalšie ženy“. Rovnako, ako v prípade Woodovej, aj Biancová hovorila, že je obeťou domáceho násilia už skôr, v roku 2019, no vtedy ešte nebola schopná svojho násilníka pomenovať.

Hlavné menu: kokaín

Dvojica sa zoznámila v roku 2005 cez Mansonovú vtedajšiu manželku Ditu Von Teesovú, obe sa poznali z tancovania burlesky. V roku 2009 požiadal Manson Biancovú, aby si zahrala v jeho videoklipe. „Chcem ťa zabiť, ako to robia vo filmoch,“ vysvetľoval jej svoju predstavu natáčania.

Biancová mala vtedy 26 rokov. U Mansona podľa jej slov strávila tri dni v spodnej bielizni, sotva spala a namiesto jedla podával spevák kokaín. Mal ju priviazať káblami a bičovať elektrickou sexuálnou hračkou, rovnakou, ktorú používal podľa Woodovej aj na ňu.

Biancová sa presviedčala, že robia umenie. Rany a modriny považovala za dôkaz ich vzťahu. Pri sexe ju neváhal uhryznúť. Začal ju kontrolovať a vyrobil harmonogram ich stretnutí. V roku 2011 ju požiadal, aby sa k nemu nasťahovala.

Len krátko ju Manson zasypával pozornosťami. Čoskoro jej začal diktovať, čo si má obliecť, aj to kedy môže ísť spať. „Bola som jeho väzňom,“ opisuje herečka. Bála sa ho opustiť. Žila s ním dva mesiace. Raz ju po dome naháňal sekerou. To, že sa na ňu zaháňal ostrou čepeľou potvrdila aj Mansonova vtedajšia asistentka Ashley Waltersová. Prezradila tiež, že spevák mal v izbe priestor o veľkosti skrine, ktorý mohol zvonka zamknúť a nazýval ho „izba pre zlé dievča“.

Podľa Waltersovej Manson nenávidel byť sám a vždy bol obklopený ľuďmi a kokaínom. Biancová od neho ušla, kým spal. Herečka následne žila v strachu, trpela záchvatmi paniky a herecky sa už nevedela presadiť.

 

Keď v roku 2018 podalo Woodová pred Kongresom svoje svedectvo, Biancovej došlo, že hovorí o Mansonovi. V roku 2019 frustrované skutočnosťou, že nemôžu podať trestné oznámenie na Mansona, pretože k údajnému týraniu došlo pred vyše tromi rokmi sa zasadzovali o predĺženie kalifornskej premlčacej doby týkajúcej sa hlásenia trestných činov domáceho násilia.

Vraj len nevera a drogy

Na Mansonovu stranu sa postavila jeho bývalá manželka, burleskná tanečnica a modelka Dita Von Teeseová (48). Dovedna boli spolu 7 rokov, z toho rok manželmi. Podľa jej slov za ten čas žiadne týranie nezažila a rozviedla sa s ním pre neveru a problémom s drogami. Manson sa vlani druhýkrát oženil. Vzal si fotografku Lindsay Usich (36).

FOTO Marilyna Mansona s milenkami v GALÉRII

Po vyhláseniach Mansonových údajných obetí s ním okamžite skončilo spoluprácu hudobné vydavateľstvo Loma Vista Recordings, ktoré stoplo propagáciu jeho nového albumu. Spoločnosť Starz vymazala Mansona zo zostávajúcich dielov seriálu American Gods a televízna spoločnosť AMC neodvysiela epizódu série Creepshow, v ktorej si spevák zahral.