Má veľa priaznivcov, ale svet si ju pamätá najmä po koncerte v Manchestri v máji 2017. Pri teroristickom útoku vtedy zomrelo 22 ľudí a 119 bolo ťažko zranených.

Kariéra Ariany Grande-Buterovej sa začala v brodwayskom muzikáli. Objavila sa aj v divadelných, televíznych a filmových úlohách a požičala svoj hlas do animovaných seriálov a filmov.

 

Jej vstup do sveta hudby bol raketový. Debutový album Yours Truly (2013) sa prepracoval na 1. miesto amerického rebríčka Billboard 200. Prvý singel s názvom The Way sa umiestnil v top 10 rebríčku Billboard Hot 100 a hudobní kritici ju pre široký hlasový rozsah porovnávali s Mariah Careyovou. Druhý album My Everything (2014) sa tiež stal číslom jeden v USA a single Problem, Break Free, Bang Bang a Love Me Harder strávili 34 po sebe idúcich týždňov v top 10 rebríčku Billboard Hot 100. Ariana sa tak stala umelkyňou s najväčším množstvom singlov v top 10 za rok 2014.

Dcéra manažérov z Boca Ratonu na Floride dostala meno po princeznej Oriane zo seriálu Kocúr Felix, ale rozprávkového princa stále len hľadá. Za sebou má niekoľko nevydarených prominentných vzťahov, najbúrlivejší románik prežila s austrálskym youtuberom Jaiom Brooksom, s ktorým sa viackrát rozchádzali a dávali dohromady. V roku 2018 začala randiť s komikom Petom Davidsonom a vyzeralo to s nimi naozaj vážne. Zasnúbili sa a kúpili si spolu luxusný byt v New Yorku, s bazénom aj kinosálou. Už na jeseň 2018 však oznámili rozchod a zrušenie zásnub.

Zdá sa však, že speváčka sa už z toho spamätala. Pokiaľ ide o kariéru, medzičasom viaceré jej hity dobyli svetové hitparády a zjavne sa jej darí aj v súkromnom živote. Najnovší Arianin objav je realitný maklér, rodený Kalifornčan Dalton Gomez, s ktorým vraj trávila koronavírusovú karanténu v kalifornskom dome.