Dcéra Michaela Hutchenca, legendárneho spevák INXS kráča v jeho šľapajach. Aspoň čo sa hudobného talentu týka.

Oceánska hudba

Tiger Lily (23) nahrala krátky akustický EP album s názvom Tragic Tiger's Sad Meltdown. „Sú to rôzne verzie niekoľkých piesní a nahrávok nášho veľkého krásneho oceánu. Priala by som si, aby som to mohla nahrať ako jeden dlhý sen, ale to by nefungovalo,“ opísala svoj hudobný počin.

Podľa portálu Mirror Tiger Lily aktuálne žije v Austrálii s priateľom, hudobníkom Nickom Allbrookom (32), frontmanom skupiny Pond.

Z Austrálie pochádzal aj otec Tiger Lily, Michael Hutchence. Tiger mala rok, keď našli jeho telo v hotelovej izbe spolu s opaskom.

Búrlivák

Michael bol spevákom skupiny INXS, ktorá sa v 80. a 90. rokoch preslávila po celom svete. Kapela mala svoj osobitý štýl založený na výraznej gitarovej rytmike. Michael bol známy búrlivák, čo sa vystupovania aj osobného života týka. Medzi jeho priateľky patrila aj speváčka Kylie Minogue.

Hutchence po roztržke s taxikárom spadol na zem a rozbil si hlavu, čoho následkom stratil z veľkej časti čuch a chuť. Jeho depresie sa prehlbovali.

V roku 1995 si spevák začal s televíznou moderátorkou Paulou Yates, a to v čase, keď sa rozvádzala s Bobom Geldofom, spevákom a zakladateľom charitatívnych megakoncertov Live Aid. Rozvod to bol drsný. Bob získal ich tri dcéry do starostlivosti. Paula mala v tom čase už problém s drogami. Michaelovi a Paule sa narodila dcéra Tiger Lily.

Hutchence podľa súdneho lekára spáchal samovraždu. V hotelovej izbe Ritz-Carlton v Sydney ho našli mŕtveho 22. novembra 1997. Mal 37 rokov.

Sex, drogy a rock´n´roll

INXS boli na turné pri príležitosti 20 rokov na scéne. Paula ho plánovala prísť pozrieť s ich dcérou Tiger aj jej nevlastnými sestrami. Lenže ich otec Bob Geldof podnikol právne kroky, aby tomu zabránil. Paula volala Michaelovi do hotela ráno v deň jeho smrti, aby mu oznámila, že na návštevu nebudú môcť prísť. Rozčarovaný Michael volal Gelfovi, aby dovolil dievčatám prísť do Austrálie.

Ako posledná videla Michaela nažive herečka Kym Wilson, zabávali sa spolu na jeho hotelovej izbe. Ráno ešte Michael hovoril s bývalou priateľkou Michèle Bennett. Podľa jeho slov bol znechutený a plakal. Chcel ju vidieť, no keď mu klopala na dvere hotelovej izby, už neodpovedal.

Pri Michaelovom tele sa našiel opasok. Podľa súdneho lekára šlo o samovraždu obesením. Michael po sebe nezanechal žiadny list na rozlúčku. Začalo sa špekulovať a neskôr v televízii to povedala aj Paula, že mohlo ísť o autoerotické zadusenie, keď sa opaskom pri masturbovaní pre intenzívnejší sexuálny zážitok priškrcoval.

Paula sa o tri roky neskôr predávkovala. Mala 41 rokov. Sirotu Tiger Lily si zobral do starostlivosti Bob Geldof a vychovával ju s nevlastnými sestrami. Najstaršia z nich Peaches sa taktiež predávkovala v roku 2014. Mala len 25 rokov.

FOTO Michaela Hutchenca a jeho dcéry Tiger Lily v GALÉRII