Nielen poblém s ochrankou

Harry by totiž chcel na čas svojej návštevy vlasti dostať policajnú ochranu. Rezort vnútra však na to nevydal súhlas, navyše, nedovolil to princovi zaplatiť ani z vlastných prostriedkov. V tejto súvislosti teda vojvoda zo Sussexu podal sťažnosť na britský súd. „Veľká Británia bude vždy domovom princa Harryho a krajinou, v ktorej by sa spolu s manželkou a deťmi chcel cítiť bezpečne. Bez policajnej ochrany však pobyt predstavuje osobné riziko,“ uviedol princov splnomocnenec.

          Navyše, podľa expertky na kráľovskú rodinu a šéfredaktorky Majesty Magazine Ingrid Sewardovej, príchod Meghan a Harryho z USA by zatienil spomienku na kráľovninho manžela Filipa. Stala by sa z nej šou dvoch ľudí, a to si členovia panovníckej rodiny určite neželajú. Prítomnosť Sussexovov by sa stala senzáciou, pretože by šlo aj o prvé stretnutie Meghan s manželovými príbuznými po jej škandalóznom rozhovore pre s Oprah Winfreyovou, v ktorom niektorých z nich obvinila z rasizmu. Bola by to tiež prvá účasť osemmesačnej Lilibet Diany na oficiálnom podujatí. A jej jasné, že pozornosť verejnosti by sa odvrátila od pietnej spomienky.

Členovia kráľovskej rodiny podľa expertky účasť dvojice z USA na podujatiach v Británii veľmi nechcú.
Zdroj: Profimedia
Prítomnosť Harryho a Meghan by mohla zatieniť pietnu spomienku na princa Filipa, manžela Alžbety II., ktorý zomrel 9. apríla minulého roka
Zdroj: Profimedia