Stúpenec extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) Husnain Rashid, ktorého súdia v britskej metropole Londýn, zmenil vo štvrtok počas pojednávania výpoveď a priznal, že vyzýval na útok na princa Georgea - najstaršieho syna princa Williama a jeho manželky Kate. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Rashid počas celého procesu, ktorý sa od 23. mája koná na kráľovskom súde v londýnskej štvrti Woolwich, trval na svojej nevine, avšak vo štvrtok sa neočakávane priznal k spáchaniu viacerých trestných činov súvisiacich s terorizmom. Rashid je obvinený z podnecovania útokov na rôzne ciele.

Jed v zmrzline

Okrem iného chcel vstrekovať jed do zmrzlín v supermarketoch a zamerať sa na princa Georgea v priestoroch jeho škôlky. Obvinený je aj z prípravy teroristických činov, podnecovania k terorizmu a zo šírenia teroristickej propagandy.

Prokuratúra koncom apríla uviedla, že jeden príspevok Rashida v zašifrovanej aplikácii Telegram obsahoval fotografiu štvorročného princa Georgea, adresu jeho školy, siluetu džihádistického bojovníka a odkaz v znení „ani kráľovskú rodinu nenecháme na pokoji“. Podľa prokuratúry Rashid zverejnil post s úmyslom pomôcť ďalším osobám naplánovať teroristický útok.