Jeho bývalí kolegovia v zbrani sú z toho v šoku. Bývalý seržant Michal Booley mnohé pasáe memoárov Spare považuje za prehnané. Napríklad popisovanie „samovražedného“ cvičného letu bolo podľa neho popísané veľmi prehnane, keďže sám  sa na ňom zúčastnil.

Niektorí kolegovia z armády tvrdia, že Harry si vymýšľa.
Zdroj: Jane Barlow

Bolo to inak

Princ Harry vo svojej autobiografii tvrdí, že Booley ako armádny inštruktor bez varovania a úmyselne zastavil chod ich lietadla Slingsby T67 Firefly. „Cítil som, že klesá ľavé krídlo, bol to hrozný pocit, niečo bolo v neporiadku. Potom sa tie krídla vyrovnali. Čo to malo byť? Neúspešný pokus o samovraždu? Nie bola to ďalšia fáza môjho tréningu,“ popisoval Harryho spomienky spisovateľ J. R. Moehringer (58), skutočný autor princových memoárov.

Princ Harry si podľa niektorých kolegov vymýšľa.
Zdroj: TV Markíza

FOTO v GALÉRII.

Kolega v šoku

Bývalý seržant však trvá na tom, že o každom detaile cvičných letov sa diskutuje dopredu, aby nedošlo k žiadnym neočakávaným situáciám ani z nich vyplývajúcim nehodám. Z Harryho obvinenia je zaskočený. „Som v šoku,“ uviedol Booley pre Mirror.uk Hoci o Harrym hovorí ako jednom z piatich najlepších svojich študentov, tento „príbeh“ odmieta. „Aj keď ma kniha hcávli, spomienka na vpravy a lekcie sú, obávam sa, nepresné,“ zdôrazňuje.

Princ Harry a jeho žena Meghan sa rozhodli viesť vlastný život v Amerike.
Zdroj: Netflix Harry & Meghan