Prednenávnom si obdivovatelia kráľovnej ľudských sŕdc všimli, že príbuzní zanedbávajú miesto jej večného odpočinku. Dokonca aj miesto, kde je pochovaná, u nich vzbudzuje rozporuplné pocity.

Nedávno denník Daily Mail tvrdil, že truhla s telom Diany je prázdna a jej pozostatky spočívajú v kostole St. Mary v Oxforde. Vierohodnosť tejto informácie mal potvrdzovať aj fakt,  že v tom istom kostole je pochovaný aj Dianin otec Edward Spencer. Servis tiež tvrdí, že miesto posledného odpočinku bolo zmenené, aby nikto nezneuctil jej pozostatky.

Pamätník na Dianu je v húštine.
Zdroj: Internet

Symbolické miesto

Rodina princeznej Diany  jej chcela po smrti zabezpečiť najmä pokoj, ktorý jej tak chýbal v živote. Žiaľ, ostrovček pri zámku Althorp, rodinné sídlo Spencerovcov, približne v polovici trasy medzi Birminghamom a Londýnom, začali húfne navštevovať turisti, možnosť oddať matke princov Williama a Harryho mala stáť takmer 17 eur.

Dianin hrob obklopuje 36 stromov, ktoré majú symbolizovať každý rok jej života. Na mieste rastú jej obľúbené kvety: tulipány, ruže, nezábudky. Miesto jej pochovania je tiež symbolické. Na ostrovčeku na jazere Round Oval sa Diana hrávala ako dieťa. Tam sa vždy ukrývala, aby si oddýchla od mediálneho šialenstva, ktoré ju sprevádzalo. Nie je vylúčené, že Dianino telo bolo naozaj premiestnené, ale Althorp je stále oficiálne hrobové miesto princeznej. 

Diana v Althorpe strávila detstvo a neskôr sa tam ukrývala pred médiami.
Zdroj: Internet

Zabudli na ňu?

Lenže na snímkach, ktoré sa nedávno objavili na internete, vidno len machom zarastený hrob zakrytý stromami. Vyzerá tak, akoby tam dávno nikto ani nepozrel. Pobúrení obdivovatelia písali lavíny komentárov, pýtajúc sa, prečo sa rodina nestará o také dôležité a pietne miesto. Pred vyše 20 rokmi gróf Charles Spencer, brat Lady Di, ktorý v Althorpe býva, kedysi tvrdil, že rodinné sídlo vybral ako posledné miesto odpočinku pre sestru preto, lebo ju chcel mať „niekde, kde sa o ňu môže starať“.

Hovorca usadlosti po množstve reakcií musel nakoniec vydať vyhlásenie k celej situácii: „Ostrovček i hrob princeznej Diany, sú obrastené starými stromami, ktoré zabezpečujú súkromie na mieste jej posledného odpočinku. Opadané lístie, ktoré môže vyvolať dojem nedbanlivosti, sa pravidelne odstraňuje. Je fakt, že haluze pamätník zacláňajú.“

Na obvinenia reagoval aj samotný Charles Spencer. Na svojom profile na Twitteri zverejnil fotografie miesta. Lenže tie sú z minulého roka a navyše robené z dosť veľkej diaľky. Vzniká tak dojem - a možno je to aj pravda - že miesto posledného odpočinku kráľovnej ľudských sŕdc je už v poriadku.

Viac fotografií z miesta posledného odpočinku Lady Di si môžete pozrieť v GALÉRII.