Fotograf a filmár Christian Spencer z Ria de Janeiro vytvára novú sériu prekrásnych obrázkov, pričom je až neuveriteľné, že vznikli prirodzene bez žiadnych prikrášlení. Winged Prism (Okrídlená prizma, alebo Optický hranol) je pokračovaním jeho magického filmu spred deviatich rokov The Dance of Time (Tanec času), za ktorý dostal mnoho medzinárodných ocenení.

Je neuveriteľné, že snímky neboli vôbec digitálne upravované.
Je neuveriteľné, že snímky neboli vôbec digitálne upravované.
Zdroj: Internet

Žiadny fotošop

Objektom jeho fotografií sú kolibríci. „Po niekoľkých rokoch som sa k téme vrátil, tentokrát prostredníctvom svojho fotoaparátu,“ povedal umelec, ktorého snímky ľudí fascinujú. A sú natoľko magické, že mnohí ani neveria, že sú skutočné Spencer však tvrdí, že pri obrázkoch nepoužil žiadne digitálne úpravy. „Slnečné lúče, ktoré sa opreli o vtáčie krídla, vytvorili ilúziu dúhy kombinovanej s diamantmi,“ vraví fotograf. Odmieta fotošop a upravované falošné fotografie striktne kritizuje. „Fotografie reprezentujú to, čí by mala tvorba umelca byť: Robiť neviditeľné viditeľným,“ povedal umelec austrálskeho pôvodu, už niekoľko rokov žijúci v Brazílii.

Umelec fotošop neuznáva.
Umelec fotošop neuznáva.
Zdroj: Internet

Okrídlená dúha

Aj keď artista ubezpečuje o tom, že fotky sú také, ako ich zachytil, stále sa nájde dosť takých, ktorí mu neveria. „Každý deň dostávam správy od ľudí z celého sveta, že taká krása nemôže byť skutočná. Lenže toto je príroda v celej svojej kráse,“ vysvetľuje. Kolibríčie perá prepúšťajú svetlo a rozdeľujú ho na základné farby. Výsledkom tohto procesu je, že krídla týchto najmenších vtáčikov žiaria dúhovými farbami. Zaujímavým faktom však je, že perách kolibríka je iba prírodné čierne a hnedé farbivo.

Viac magických obrázkov si môžete pozrieť v GALÉRII.