Tip na článok
Ilustračné foto

Protizákonná láska: Romantická aféra agentky a muža podozrivého z tetorizmu má súdnu dohru

Bývalá federálna agentka poskytovala tajné informácie svojmu milencovi podozrivému z terorizmu.

„Nemôžem na teba prestať myslieť. Celé dny som nespala,“ píše podľa dokumentov federálneho súdu v Houstone e-mail Leatrice Malika De Bruhl-Danielsová (45) svojmu milencovi Na tom by nič nebolo, keby ona nebola bývalá agentka FBI a zvláštna agentka Námorného vyšetrovacieho úradu NCIS a on muž podozrivý z terorizmu. Zaľúbená agentka teraz čelí obvineniu z marenia vyšetrovanie FBI. Nadalovi Diyovi, sýrskemu podnikateľovi prezradila to, čo nemala – informácie, ktoré mali zostať tajné nech už ich vzájomná náklonnosť bola akýchkoľvek rozmerov.

Prísne tajné

Ide o zriedkavý prípad, no nie ojedinelý. Spadá do kategórie zneužitia prístupu k prísne tajným informáciám vyvolaného romantickými vzplanutím.

Nadal Diya (46) je obvinený z používania falošných cestovných dokladov a vyšetrovaný v súvislosti s terorizmom. Milenci sa zoznámili v Spojených arabských emirátoch, kde De Bruhl-Danielsová pôsobila ako špeciálna agentka NCIS. Svojho milenca mala podľa súdnych dokumentov varovať, že je v hľadáčiku jej kolegov a mohli by ho i zatknúť. Inak, dovtedy bola De Bruhl-Danielsová vzornou zamestnankyňou, píše Houston Chronicle

De Bruhl-Danielsová pracovala v roku 2015 v Dubaji na na americkom konzuláte v sekcii vyšetrovania trestných činov a boja proti terorizmu v prosperujúcom komerčnom prístave Jebel Ali. O rok stretla biznismena Nadala, ktorý sa usiloval o obnovenie amerického víza. Agentka vtedy využila svoje kontakty, aby zistila, prečo sa to tak vlečie. Vtedy sa dozvedela, že vyšetrovateľ jej milenca spája s nelegálnym dovozom ropných zariadení z USA do Iránu. V roku 2017 žiadala agentka o ďalšie informácie, aby sa dozvedela, že celá rodina Diya je predmetom vyšetrovania.

Leatrice Malika De Bruhl-Danielsová: Zaľúbená federálna agentka poskytovala tajné informácie svojmu milencovi, muža podozrivému z tetorizmu.
Leatrice Malika De Bruhl-Danielsová: Zaľúbená federálna agentka poskytovala tajné informácie svojmu milencovi, muža podozrivému z tetorizmu.
MCSA Michael J. Lieberknecht

Varovali ju

Vzťah agentky a podozrivého muža prekvital, a to napriek tomu, že De Bruhl-Danielsová dostala niekoľko varovaní, aby s ním prerušila kontakt. Láska bola zdá sa silnejšia. Diya dohodil prácu jej synovi, milenke usporiadal veľkolepú narodeninovú oslavu. Milenci spolu utiekli pred naťahujúcimi sa chápadlami mužov zákona na dovolenku do Grécka, kde jej podnikateľ mal vyplatiť 1400 dolárov.

V jej iPadu našli vyšetrovatelia FBI romantickú konverzáciu. De Bruhl-Danielsová dokonca napísala: „Je možné, že naše telefóny odpočúvajú.“ A tiež písala: „Vedia veci a ak klameš, už sa nikdy nemusíš dostať na americkú pôdu!“Súd bude v polovici decembra De Bruhl-Danielsová vinu odmieta a viac sa k veci nevyjadruje. Diya čaká na rozsudok v Toronte. Prokurátori usilujú o jeho vydanie.

VIDEO Plus 7 Dní