Vo svetle škandálu druhého syna britského kráľovského páru princa Andrewa, ktorý sa poznal s pedofilným boháčom Jeffreym Epsteinom, nemusí byť nejaké milenecké olizovanie prstov až také dehonestujúce pre monarchiu, či?

Sklamala „firmu“

Vojvoda z Edinburghu, princ Philip, nevestu svojho syna Andrewa (59), Sarah „Fergie“ Fergusonovú (60), nemal nikdy v láske. Potvrdzuje to aj druhá kniha, ktorá je aktuálne na pultoch kníhkupectiev, mapujúca rodinný život britskej monarchie. Ide o pokračovanie denníkových zápiskov britského kráľovského životopisca Kennetha Rosa. Vyšli až po jeho smrti.

Manželstvo Sarah a Andrewa položili na lopatky zaujímavé fotografie, na ktorých Fergie olizoval pršteky finančník John Bryan. Po šiestich rokoch manželstva šli od seba, rozviedli sa o ďalšie štyri roky neskôr, v roku 1996.

FOTO zo svadby Sarah a Andrewa v GALÉRII >>

Podľa zápisu v denníku datovanom 14. septembra 1994, čiže v čase, keď boli Fergie s Andrewom už odlúčení, no ešte nie rozvedení, mala Fergie ukázať Rosemu list od samotného princa Filipa, ktorý zastával názor, že „sklamala firmu“. A pod firmou zjavne myslel monarchiu, ktorá z istého pohľadu určite rodinou firmou je.

V liste ďalej napísal, "že čítal knihu o grófke Edwine Mountbattenovej – známej tým, že mala veľa milencov –, a že moje správanie mu pripomínalo to jej,“ citoval Fergie vo svojich zápiskoch životopisec. Inak, Andrew a Fergie, rodičia dvoch dcér, mali po rozvode príkladný priateľský vzťah, zjavne lepší ako ten manželský.

Princove styky

V súčasnosti oveľa väčšie faux pas pre kráľovskú rodinu predstavujú styky princa Andrewa. Ten sa totiž dlhé roky poznal s údajne pedofilným finančníkom Epsteinom, ktorý v lete spáchal vo väzbe samovraždu. Epstein mal svojim priateľom dohadzovať mladučké, dokonca maloleté dievčatá a vraj aj Andrewovi. Virginia Robertsová Giuffreová obvinila princa, že mali sex „trikrát, z toho raz na orgiách v Londýne“. V tom čase mala Virginia 17 rokov.

Andrew si podľa svojich slov nepamätá, že by sa s touto ženou vôbec niekedy stretol. Faktom je, že princa v roku 2010 nafotili v New Yorku ako vyprevádza dáku slečnu z Epsteinovho domu, tiež navštívil Epsteinom vlastnený tzv. „pedofilný ostrov“ v Karibiku.

Hoci sa Epstein za záhadných okolností zniesol za mrežami zo sveta, pach sexškandálu zo seba princ Andrew nezmyl ani po tom, čo sa radšej vzdal kráľovských povinností. Zahraničné médiá písali o najväčšom PR debakli britskej kráľovskej rodiny od udalostí po smrti princeznej Diany v roku 1997. Inak, s Fergie boli dobré kamošky. Tak kto je tu teraz „vyvrheľ“?

FOTO Sarah, Andrewa aj Epsteina v GALÉRII >>