Keď sa Donald Trump (74) uchádzal prvý raz o kreslo amerického prezidenta, jeho žena Melania (50) ho nijak zvlášť v kampani nepodporovala, no voliť s ním ísť privolila.

Pri jeho opätovnom uchádzaní sa o post najsilnejšieho muža sveta bola už prvá dáma manželovi nablízku od začiatku kampane, aby sa po predvolebných debatách držali za ruky. V deň D ale ruka v ruke do volebnej miestnosti nešli. Trump totiž ako väčšina Američanov volil v predstihu, a to ešte 24. októbra. Melania si to nechala až na oficiálny dátum volieb, teda 3. novembra. Žeby ešte prvá dáma do poslednej chvíle premýšľala, či dá svoj hlas svojmu manželovi alebo jeho protivníkovi Joe Bidenovi (77)? Trump svoju ženu do volebnej miestnosti ani len nesprevádzal.

Idem dnes

Obaja Trumpovci odvolili v Palm Beach na Floride, neďaleko letoviska Mar-a-Lago, ktoré vlastní Trump a má tam aj trvalý pobyt. „Je deň volieb, takže som chcela prísť hlasovať dnes,“ lakonicky odpovedala Melania novinárom na otázku, prečo nebola voliť s manželom pred týždňom. Okrem tohto faktu na seba prvá dáma upriamila pozornosť aj svojim outfitom.

Ako sme u nej zvyknutí, módu má slovinská exmodelka v malíčku. V príjemných 25 stupňoch na Floride zvolila letný outfit. A nie lacný. Mala na sebe totiž samé dizajnérske kúsky. Ako odhadol portál Daily Mail, prvá dáma sa obliekal v prepočte za vyše 18-tisíc eur. Šaty bez rukávov značky Gucci vyjdú na vyše 3 800 eur, bielo-béžová kabelka Hermès na 14 400 eur a ihličkové lodičky nahej farby Christian Louboutin na 540 eur. Značky, po ktorých Melania siahla sú symbolom bohatstva a luxusu.

Prvá dáma si zrak pred lúčmi floridského slnka chránila slnečnými okuliarmi. No nijak si v čase pandémie koronavírusu nechránila nos a ústa. Pri vstup do volebnej miestnosti ako jediná nemala rúško. Hovorkyňa prvej dámy to pre Fox News obhajovala, že Melania bola dnu jedinou voličkou, pričom zamestnanci a komisia vo volebnej miestnosti boli testovaní a držali si odstup. „Odstup“ od covidu si držal aj prezident Trump a situáciu zľahčoval, no koronavírusom sa sám aj s Melaniou v októbri nakazil. 

Uväznená v potlači

Práve šaty Melanie vyvolali v onlinovom svete bizarné, ba priam konšpiračné teórie. Na svetlých šatách bola potlač retiazky. Ako si všimol portál news.com.au, niektorým ľuďom to pripomenulo putá a prišli s teóriu, že Melania vysiela potlačou na šatách svetu jasnú správu.

Retiazková potlač na šatách má poukazovať na to, že Melania je sama spútaná v reťaziach. Niektorí dokonca na základe jej šiat dedukujú, že sa s Donaldom plánuje rozviesť.

Anketa
Myslíte si, že Melania Trumpová chcela šatami s retiazkovou potlačou naznačiť, že je uväznená v zlatej klietke?

FOTO volebného outfitu Melanie Trumpovej v GALÉRII