Doktori, zdravotné sestričky, záchranári, farmaceuti, laboranti, klinickí výskumníci, pre vás všetkých v prvej línii v boji proti pandémii koronavírusu pripravila letecká spoločnosť v Katare svoje poďakovanie. 100-tisíc leteniek zadarmo! Na všetky lety, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny sveta pochádzate.

Vliali ste nám nádej

„Zjednotení v odhodlaní zdieľame našu vďaku – 100 000 bezplatných leteniek pre zdravotníckych pracovníkov,“ spustila včera večer akciu letecká spoločnosť Qatar Airways. „Ďakujem všetkým zdravotníckym pracovníkom v prvej línii na celom svete. Vaše obrovské úsilie a neuveriteľná odolnosť nám vliali nádej v týchto časoch neistoty. Ako uznanie za vašu usilovnú prácu a odhodlanie ponúkame 100 000 bezplatných leteniek na všetky lety Qatar Airways,“ píše spoločnosť na svojom webe.

Zdravotník so sprievodom

Spoločnosť má pre každého pripravené maximálne dve spiatočné letenky v ekonomickej triede pre zdravotníka a jeho doprovod do cieľovej destinácie podľa vlastného výberu, kde si zdravotnícky personál môže dopriať zaslúženú dovolenku.

Na rezerváciu bezplatnej letenky treba vyplniť formulár. Ako spoločnosť upozorňuje, v dôsledku návalu ľudí na ich stránke, môže byť problém s jeho načítaním, no chce to len trpezlivosť. Po vyplnení formulára obdržíte špeciálny promokód na rezerváciu bezplatnej letenky. Spoločnosť denne distribuuje o 23.00 nový obmedzený počet promokódov pre jednotlivé krajiny. Zdravotníci musia predložiť potvrdenie od zamestnávateľa.

Promokód platí pre lety od 26. mája do 10. decembra 2020. Letenky sú zadarmo, ale treba doplatiť taxes, letecké doplatky. Ako uvádza cestovateľská blogerka Janka TravelHacker, tie tvoria asi štvrtinu ceny letenky a bežne v nej bývajú zarátané.

FOTO zdravotníkov z celého sveta v prvej línii v GALÉRII