Politológ a bývalý profesor z Moskvy Valery Solovjov (61) tvrdí, že Putin ukryl svoju rodinu do jadrového bunkra, ktorý v podstate nie je bunkrom, ale „podzemným mestom" s najlepšími technológiami. Čo však samotný prezident? Píše denník Plus JEDEN DEŇ.

Ruský prezident Vladimir Putin síce oslávi tento rok svoje 70. narodeniny, na dôchodok sa rozhodne nechystá. Práve naopak. Jeho vojská rozpútali na Ukrajine hotové peklo, v mestách je počuť sirény, ulice sa zmenili na bojiská a na jeho agresivitu už doplácajú aj nevinní civilisti. Ruská agresia deň čo deň naberá na sile a v ruských kuloároch sa čoraz častejšie spomína najhoršia nočná mora Západu a to použitie atómovej bomby. 

FOTO PUTINOVÝCH DCÉR A MILENIEK NÁJDETE V GALÉRII

K ukrajinským vojakom sa v bojoch proti ruskej armáde pridali aj civilisti a krajinu napriek hrozbe a vyhrážkam hlavy Kremľa neopustil ani ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Odvaha ukrajinského lídra, ktorí sa prostredníctvom videí prihovára každé ráno svojim obyvateľom, dojala celý svet a v konečnom dôsledku aj Európsky parlament, v ktorom sa prihovoril prostredníctvom živého internetového prenosu z neznámeho miesta v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev. "Bojujeme za naše práva, za našu slobodu, naše životy. Bojujeme o prežitie. Bojujeme aj za to, aby sme boli rovnocennou súčasťou Európy," povedal v príhovore, po ktorom mu tlieskala celá sála. 

Kde sa skrýva Putin? Rusko mlčí

Otázka, ktorú si v ťažkých chvíľach nekladú len Ukrajinci, ale aj celý svet. To, kde presne sa Putin nachádza, však známe nie je. "Kde je ruský despota?" pýta sa v titulku nemecký magazín Focus. Najčítanejší nemecký denník Bild zas tvrdí, že "jeho videoposolstvo a štvrtkové vyhlásenie vojny bolo nahraté už v pondelok. Bol už ruský agresor a vodca Kremľa Vladimir Putin v tom čase na úteku z Moskvy?" Podľa nemeckých denníkov a ukrajinskej rozviedky sa hlava Ruska už dávno zabarikádovala v bunkri na Urale. 

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje počas spoločnej tlačovej konferencie s maďarským premiérom Viktorom Orbánom v Moskve v utorok 1. februára 2022. FOTO TASR/AP
Zdroj: Yuri Kochetkov

Oficiálnym sídlom ruského prezidenta je Senátny palác v Moskve. Ako však tvrdia zdroje z nemeckého časopisu Focus, Putin tam pravdepodobne už dávno nie je. 

Putinovo „podzemné mesto"

Podľa bývalého profesora Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (MGIMO) Vladimira Solovjova, ktorého citoval britský denník Daily Mail, sa zas jeho najbližšia rodina nachádza v bunkri v pohorí Altaj na Sibíri. 

Na fotografii politológ Valery Solovjov (61), ktorý tvrdí, že rodina Vladimira Putina sa ukrýva v pohorí Altaj.
Zdroj: Twitter

 

"Cez víkend bola rodina prezidenta Putina evakuovaná do špeciálneho bunkra, ktorý slúži ako prezidentov úkryt v prípade jadrovej vojny," uviedol vo videu. "Tento bunker sa nachádza v pohorí Altaj. V skutočnosti to nie je bunker, ale hotové podzemné mesto, ktoré je vybavené tou najmodernejšou technológiou," hovorí na sociálnej sieti Telegram, pričom varoval, že evakuácia Putinovej rodiny do bunkra "musí niečo znamenať", konkrétnejší však nebol. Bojí sa ruský vládca o svoj život alebo má v pláne vytiahnuť svoje "eso" z rukáva a vypustiť zbrane, ktoré by mali katastrofálne následky? 

Netreba panikáriť, tvrdí Británia

Ako informuje TASR, britská vláda neeviduje žiadne výrazné zmeny v ruskom vojenskom jadrovom programe. Povedal to v pondelok britský minister obrany Ben Wallace s tým, že rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina uviesť tieto zbrane hromadného ničenia do stavu pohotovosti má odpútať pozornosť od toho, že vojna na Ukrajine nejde podľa jeho predstáv. 

Putinova "blízka rodina" 

Solovjov síce nepriblížil, kto všetko sa v bunkri nachádza, v minulosti sa však už viackrát vyjadril k jeho romániku s bývalou olympioničkou Alinou Kabajevovou (38), ktorá mu údane porodila dvojičky. V bunkri sa taktiež môže nachádzať jeho dlhoutajovaná dcéra Elizaveta, ktorá je výsledkom jeho romániku z 90. rokov so Svetlanou Krivonogičovou (45).

FOTO Putinových žien a detí v GALÉRII

Ešte minulý rok bola jeho 18-ročná dcéra mimoriadne aktívna na sociálnej sieti Instagram, ten však už niekoľko mesiacov zíva prázdnotou.  S bývalou manželkou má taktiež dve dospelé dcéry:  Mariu Voroncovovú (36) a Katerinu Tichonovovú (35).