Režisér Petr Jákl už dlho nosil v hlave myšlienku natočiť dielo v štýle Gladiátora či Statočné srdce, ale s českým hrdinom. Diváka, ktorý novému filmu Jan Žižka odpustí vymyslený dej, nadchnú uhrančivé zábery úchvatných českých miest odetých do temných gotických šiat. Nespustíte oči z tej krásy: Jákl sa postaral o veľmi vydarenú obrazovú prezentáciu svojej rodnej krajiny.

„Chcel by som ukázať svetu tie najkrajšie miesta u nás. Každú lokáciu sme vyberali tak, ako si myslím, že by ju mali v zahraničí vidieť. Vo filme sa objavia tie najkrajšie české miesta, často aj chránené oblasti, na ktorých bolo potrebné komplikovane vybaviť povolenia, pretože keď niekam prídete s tristočlenným štábom, je potrebných veľa opatrení," vysvetlil režisér.

Veľká Amerika

Nádherné scenérie tohto miesta a okolitých lomov Českého krasu môžu diváci obdivovať hlavne z výšky. Veľká Amerika je vápencový, asi 800 metrov dlhý, 200 metrov široký a až 100 metrov hlboký zatopený lom kúsok za Prahou. Nachádzajú sa tu dve prepojené jazierka s priezračnou vodou. Na tomto úchvatnom mieste v „českom Grand Canyone" sa kedysi natáčal aj Limonádový Joe.

Lom Velká Amerika v Českom krase.
Zdroj: Profimedia
Nádherné scenérie tohto miesta a okolitých lomov Českého krasu môžu diváci obdivovať z rôznych pohľadov.
Zdroj: Instagam/Petr Jákl

Magická Praha

Štáb zavítal aj do hlavného mesta Česka, natáčalo sa na Karlovom moste, ktorý dostal ten správny gotický nádych.

Pohľad na Karlov most v Prahe.
Zdroj: Profimedia
Karlov most v stredovekej atmosfére.
Zdroj: Instagram/ Petr Jákl