Lady Gabriella Windsorová a Thomas Kingston sa zasnúbili vlani v auguste, teraz prišiel čas prejsť sa uličkou, píše portál People.

Gabriella je dcérou Michaela z Kentu, čo je bratranec kráľovnej z otcovej strany. Na britský trón, na ktorom sedí Alžbeta II. si ale zuby vôbec brúsiť nemôže, v poradí naň je až 51. a v tomto rebríčku po narodení potomka princa Harryho opäť klesne.

Priezvisko Windsor má ale váhu modrej krvi a preto aj o sobáši tejto dámy je zaujímavé informovať, zvlášť preto, že svojmu nastávajúcemu povie áno v rovnaký dátum a na rovnakom mieste ako pred rokom Meghan princovi Harrymu, teda na ich prvé manželské výročie.

Tretia sobota v máji

Tretiu májovú sobotu si za svoj deň D vybrali Meghan a Harry a rovnako tak Gabriella a Thomas. V prípade prvej dvojice to vlani pripadlo na dátum 19. máj, v prípade druhého páru to znamená, že budú mať na pozvánkach uvedený dátum vstupu do chomúta 18. máj.

S vojvodkyňou a vojvodom zo Sussexu majú rovnaké aj miesto konania svadby. Obrad bude v Kaplnke sv. Juraja vo Windsore, tu si v októbri zobrala aj princezná Eugenie Jacka Brooksbanka.

Princezná Eugenie mala svadbu v Kaplnke sv. Juraja.
Princezná Eugenie mala svadbu v Kaplnke sv. Juraja.
Zdroj: TASR

Recepcia po obrade bude – opäť ako v prípade Meghan a Harryho – vo Frogmore House, inak do tohto areálu sa vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu nedávno presťahovali, konkrétne do Frogmore Cottage.

Čo vieme o neveste a ženíchovi?

Kráľovský rodokmeň nevesty sme už prebrali, ale čo robí? Gabriella má 38 rokov je riaditeľkou Branding Latin America Group so sídlom v Londýne. Ide o PR spoločnosť vo Veľkej Británii, ktorej cieľom je preklenúť obchodné a propagačné záujmy medzi Latinskou Amerikou, Spojeným kráľovstvom a zvyškom sveta.

Ženích Thomas podľa Telegraphu pracoval pod ministerstvom zahraničných vecí v diplomacii. Tri roky pôsobil v Bagdade. V Iraku dokonca pomáhal vyjednávať o prepustení rukojemníkov. Aktuálne podľa paláca „pracuje na investičnom trhu a je riaditeľom Devonport Capital,“ cituje portál townandcountrymag.com.

Pippa Middletonová
Pippa Middletonová
Zdroj: PROFIMEDIA.SK

Čo je, ale pre bulvár zaujímavejšie, podľa portálu Harpers Bazaar vraj randil s Pippou Middletonovou, mladšou sestrou vojvodkyne z Cambridge, Kate. Za svoju milú si nakoniec vybral Gabriellu, pred ktorú s prsteňom lásky pokľakol na Normanskom ostrove Sark.

Lady Gabriella Windsorová a Thomas Kingston: Vezmú sa 18. mája.
Lady Gabriella Windsorová a Thomas Kingston: Vezmú sa 18. mája.
Zdroj: Profimedia

Svadobčania

Obrad a recepcia sa síce podobajú tým aké mali Meghan a Harry, no atmosféra bude oveľa intímnejšia. „Bude to súkromná svadba pre rodinu a priateľov,“ uviedol pre People zdroj z Buckinghamského paláca, čiže podľa jeho slov žiadna verejnosť, ani žiadna prehliadková jazda v koči. Médiá budú mať na svadbu minimálny prístup, na svetlo sveta prenikne azda len pár obrázkov z kaplnky a párty.

Nie je potvrdené, či sa svadby zúčastní i Alžbeta II. Na tej brata Gabrielly Freddieho Windsora nebola, ale tá sa konala mimo oficiálneho sídla kráľovnej ako tá nadchádzajúca, takže by zaskočiť aj mohla. Meghan a Harry, ktorý budú v danom čase oslavovať svoje prvé manželské výročie, budú mať okrem toho doma novorodenca, ale keďže je svadba čoby kameňom dohodil od ich domu, možno predsa len prídu. Otázna je aj účasť princa Williama. Ten sa totiž ako prezident anglickej futbalovej asociácie zúčastňuje finále FA Cupu, ktoré bude práve 18. mája. Už vlani toto finále vynechal kvôli toľko razy v tomto článku spomínanej svadbe svojho mladšieho brata Harryho, ktorému šiel za svedka.

Každopádne, kráľovská rodina je svadbou „potešená“. 

Svadbu Meghan a princa Harryho si pripomeňte v GALÉRII >>