Hovorí sa mu aj ako „biely šport“ najmä kvôli férovosti a džentlmenským pravidlám. Tenisové zápasy na rozdiel od iných športov vynikajú väčšinou kultivovanosťou, či už v hľadisku alebo na antuke. Zdá sa však, že aj niekdajšie legendy s odstupom čas zabúdajú na ideály tohto športu a pri komentovaní nedokážu ovplyvňovať svoje pudy. Dôkazom toho je legendárny nemecký tenista Boris Becker, ktorý sa pri nedávnom spolu-komentovaní semifinále turnaja US Open postaral o škandál.

Najedené oko

Becker bol prizvaný komentovať zápas pre športovú stanicu Eurosport. Konkrétne išlo o semifinále medzi nemeckým tenistom Alexandrom Zverevom a španielom Pablom Carreno Bustom, v ktorom Zverev s prehľadom zvíťazil.

Nebol to však výkon svojho krajana, ale rozhodkyňa, ktorá zaujala pozornosť legendárneho tenistu. Zápas rozhodovala Srbka Marijana Veljovičová. „Musím povedať, že je nádherná. Moje oko sa najedlo,“ povedal počas zápasu na margo rozhodkyne Becker v priamom prenose.

Ako uvádza austrálsky portál 7news Beckerova nevhodná poznámka vzbudila vlnu kritiky na sociálnych sieťach. „Je to sexistické prasa,“ nekompromisne napísal jeden z fanúšikov.

Miernejšie sa vyjadril ďalší milovník tenisu, ktorý vyhlásil. „Prosím, povedzte mu, že je rok 2020.“

Na obranu legendárneho tenistu treba dodať, že nie je jediný, kto vyhlásil, že srbská rozhodkyňa je krásna žena. Minulý rok v januári na Australian Open to povedala podľa českého Blesku aj kanadská tenistka Eugenie Bouchardová.

Minulosť plná malérov

Tenisová legenda je známa aj svojim neukázneným súkromným životom, preto jeho komentáre v televízii až tak neprekvapujú. V roku 2001 čelil vyšetrovaniu nemeckých úradov za daňové úniky vo výške niekoľkých miliónov, prestalo sa mu dariť v podnikaní a k tomu prišli nevydarené manželstvá. Vzťah s Barbarou Feltusovou, s ktorou má dve deti - Noaha Gabriela a Eliasa Balthasara -, mu vydržal sedem rokov. K jeho ukončeniu prispel aj jeho dlho utajovaný pomer s ruskou modelkou Angelou Jermakovovou, s ktorou Becker splodil dcéru Annu. Mesiace otcovstvo zapieral, no testy DNA ho napokon usvedčili. Po rozvode musel Barbare vyplatiť milióny dolárov a prišiel o vilu v Miami. Boli to pre neho ťažké časy, Be­cker manželku obvinil, že mu uniesla deti, a zažaloval ju. Tá kontrovala rovnako a zažalovala jeho. Po viacerých románikoch sa oženil znovu v júni 2009 s holandskou modelkou Lilly Kerssenbergovou, no aj druhé manželstvo krachlo. Po trinástich rokoch od zoznámenia a deviatich rokoch od svadby. Bol to však oveľa priateľskejší rozchod ako na prvý raz. Dokázali sa dohodnúť na starostlivosti o syna Amadea, celkovo štvrtého Borisovho dieťaťa.

Minulý rok sa zasa hovorilo a bankrote tenisovej legendy.