V roku 2015 štyridsať francúzskych novinárok podpísalo petíciu proti sexistickému správaniu tamojších politikov, ktorí sa v ich prítomnosti nezdržali nevhodných narážok na ich vzhľad. V médiách sa objavili aj konkrétne prešľapy vplyvných mužov.

Krása po americky

V roku 2013 sa za svoje neuvážené slová musel ospravedlňovať americký prezident Barack Obama. Na internete sa spustila kritika na jeho ocenenie krásy vtedy 48-ročnej ministerky spravodlivosti štátu Kalifornie Kamaly Harrisovej. Vo vyjadrení ju označil nielen za šikovnú a neoblomnú právničku, ale aj „zďaleka najlepšie vyzerajúca štátnu ministerku spravodlivosti v krajine“.

Neskôr sa Obama dlhoročnej priateľke ospravedlnil, lebo nechcel nijako zhadzovať úspechy a schopnosť ministerky spravodlivosti a uznáva, že by ženy nemali byť posudzované podľa vzhľadu.

Sexistickými prejavmi je známy ďalší americký prezident Donald Trump. V jednej relácii priznal, že pekné ženy pri stretnutí hneď pobozká, či sa im to páči alebo nie. Potom si vraj aj tak nechajú robiť od vplyvného muža čokoľvek. Moderátorovi opisoval, ako sa snažil prinútiť na sex vydatú ženu.

Vulgárne a ponižujúce slová sa vtedy dotkli aj holly­woodskej hviezdy a bývalého republikánskeho guvernéra amerického štátu Kalifornia Arnolda Schwarzeneggera. „Chcem povedať jedno: podľa mňa je neprijateľné, aby ktokoľvek, kto zastáva funkcie, pokoroval snahu, úlohu a prítomnosť žien v spoločnosti,“ povedal.

Srbský škandál

Sexistický škandál v politike zažilo v roku 2015 aj Srbsko. Svojho obľúbeného ministra obrany Bratislava Gašiča muselvtedajší  premiér a súčasný prezident Aleksandar Vučič odvolať za nemiestnu poznámku na adresu novinárky. Pobúrenie verejnosti vyvolal po tom, ako si reportérka zo srbskej televízie B92 pred ním pokľakla, aby pri rozhovore nebola v zábere kamier. Gašič jej správanie komentoval vetou: „Mám rád tieto novinárky, ktoré si tak ľahko kľaknú.“