Kvôli pandémii koronavírusu prišli milovníci jedného z najpopulárnejšíh hudobných festivalov sveta hneď o dva ročníky. Tohto roku organizátorom nič však už nestálo v ceste a tak Coachella Valley Music and Arts festival mohol v piatok odštartovať a potrvá až do soboty 23. apríla. 

Supermodelka Alessandra Ambrosiová si festival nenechala ujsť.
Zdroj: Profimedia

Slávni nielen na pódiu

Je to deväť dní hudby i predvádzania outfitov! Na festivale sa striedajú umelci ako The Weekend, Billie Eilishová, Harry tyles, Doja Catová, Swedish House Mafia a mnoho ďalších. Špeciálnym hosťom je Justin Bieber. Celebritné podujatie pri meste Indio v Kalifornii si nenechali ujsť napríklad modelky Alessandra Ambrosiová, Heidi Klumová, Kendall Jennerová, spevák Jared Leto či raper Snoop Dogg, alebo dedička hotelového impéria Paris Hiltonová.

História Coachelly siaha o roku 1999. Prvý ročník bol napriek hviezdam ako Moby či Chemical Brothers stratový. Na druhý ročník si diváci počkali dva roky a trval len jeden deň.

Raper Snoop Dogg na festivale Coachella 2022.
Zdroj: Profimedia

Drahý špás

Na akciu v podobe dvoch víkendov po sebe sa premenil festival pred desiatimi rokmi  a z Coachelly sa postupne stalo podujatie, ktoré si želá navštíviť snáď každý fanúšik populárnej hudby. A zrejme aj každá hviezda a hviezdička, aby na ňom mohla predviesť svoj outfit.

O tom, že Coachella je ffestivalom celebrít, svedčí aj cena vstupenky. Tá začína pri 500 eurách a potom ide cena už len vyššie! VIP lístok stojí raz toľko, ale hviezdy zaň takú sumu ochotne zaplatia, veď pre mnohé je táto suma ako jednodňové vreckové! Samozrejme, k tomu treba pripočítať cenu za ubytovanie a stravu. Je to však zážitok na celý život. A nielen hudobný. Pretože kritici sa zhodujú, že Coachella je nielen hudobným rajom, ale zároveň i prehliadku tých najodvážnejších a bláznivých módnych kreácií. Veď posúďte sami!

Modelky Shanina Shaiková, vpravo, a Jasmine Tookesová.
Zdroj: Profimedia

Festivalové celebritné outfity si môžete pozrieť TU: