Znie to šialene, ale nebezpečný americký fanatik a zločinec Charles Manson (1934-2017), ktorý sa stal vodcom skupiny s názvom Rodina, bol oddaným fanúšikom anglickej kapely Beatles. Práve texty jej piesní ho vraj priviedli k myšlienke rasovej vojny, ktorú započal pred päťdesiatimi rokmi krvavým vyčíňaním v dome známeho režiséra Romana Polanského. V osudný deň zomreli krutou smrťou piati ľudia, medzi nimi aj krásna tehotná herečka a Polanského manželka Sharon Tatová.

Sharon Tate prišla o život rukou brutálneho vraha.
Sharon Tate prišla o život rukou brutálneho vraha.
Zdroj: twitter

Zvrhlé interpretácie

Nuž, bol to naozaj chorý plán. Charles Manson bol fanúšikom Beatles už dlhšie. Dokonca vraj veril, že mu kapela posiela cez svoje texty odkazy. Keď v roku 1968 uzrel svetlo sveta ich Biely album, jeho chorý mozog to vyhodnotil ako znamenie. Počúval ho stále dokola, až sa jedného dňa odhodlal k činu. Poveril svoju podivnú armádu bojovníkov, aby rozpútali peklo. Mali povraždiť bohatých belochov, aby podozrenie padlo na černochov. Tým sa mala začať rasová vojna, počas ktorej by sa Manson so svojimi stúpencami ukryli v Kalifornskej púšti a neskôr prevzali velenie. Krvavý masaker započali  práve v dome režiséra Polanského. 

The Beatles - 50. výročie ikonickej fotografie Abbey Road.
The Beatles - 50. výročie ikonickej fotografie Abbey Road.
Zdroj: facebook

Aj pred súdom sa tento zločinec vyhováral na populárnu kapelu, ktorej texty ho vraj k jeho zverstvám inšpirovali. Napríklad skladba Helter Skelter, ktorú napísal Paul McCartney, pre Mansona znamenala, že černosi povstanú a bielych zrazia k zemi. Hoci v skutočnosti v nej nie je o ničom takom ani zmienka. „Chceš, tak chceš, aby som ťa miloval/ Idem dolu rýchlo, ale som stále nad tebou/ Daj mi, daj mi, daj mi, tak rýchlo, daj mi odpoveď/ Možno si milenka, ale rozhodne nie si žiadna tanečnica,"spievajú Beatles v jednom z najtvrdších songov, ktoré kedy zložili.

V skladbe Piggies zase George Harrison kritizoval nenásytnosť bohatých. „Všade je veľa prasiatok žijúcich prasacie životy/ môžeš ich stretnúť na večeri spolu s ich prasacími ženami," znejú slová  songu, ktorý pre Mansona znamenal pokyn pre černochov, aby zvrhli nadvládu bielych. Beatles boli, samozrejme, Mansonovimi zvrátenými interpretáciami svojich piesní šokovaní.

Prorok či diabol? Na staré kolená sa dokonca zamiloval! V našej galérii nájdete aj poslednú lásku  Charlesa Mansona