Manželka jedného z najúspešnejších tenistov sveta a rodáčka zo slovenských Bojníc mala kedysi našliapnuté tiež na úspešnú tenisovú kariéru. Po emigrácii rodičov z Československa reprezentovala Švajčiarsko, dokonca sa dostala na olympijské hry v austrálskom Sydney v roku 2000. Pre zranenie však musela raketu a kurty zanechať.

Odvtedy sa drží v ústraní, intenzívne sa venuje podpore Rogera a sprevádza ho na väčšine turnajov. Fenomenálny tenista si uvedomuje, že „za úspešným mužom hľadaj silnú ženu“, a neustále vyhlasuje, že za svoje dobré výsledky vďačí vo veľkej miere aj manželke, ktorá je preňho veľkou oporou.

Pôvabná Mirka, za slobodna Vavrincová, musela obetovať mnoho, aby v začiatkoch vzťahu dala šancu spoločnej budúcnosti. „Ak by som si v minulosti vybrala tenis, zrejme by sme sa často nevídali, boli by sme nešťastní, čo by mohlo vyústiť do rozchodu,“ povedala raz v rozhovore pre zahraničné médiá.

Začiatky lásky však vyzerali všelijako. Spoznali sa vďaka spoločnej vášni, tenisu, padli si do oka práve na OH v Sydney. A hoci Roger Federer sa do Slovenky okamžite a bláznivo zaľúbil, ona bola opatrnejšia. Tenista ju vraj prenasledoval na každom kroku a nedal jej vydýchnuť. Aj keď spočiatku z tejto pozornosti nadšená nebola, neskôr sa nechala presvedčiť, pozvať na kávu a odvtedy bola „ruka v rukáve“. Záťažou pre vzťah bol aj obrovský záujem verejnosti a médií.

Viac FOTO Federerovcov v GALÉRII >>

Sympatický pár sa zosobášil po deväťročnom randení v roku 2009 v ich rodinnom sídle v Bazileji. Na obrade boli prítomní len rodičia a pár blízkych priateľov. Mirka a Roger sú šťastnými rodičmi štyroch detí - dvoch párov dvojčiat: V roku svadby prišli na svet dcéry Charlene Riva a Myla Rose a v roku 2014 sa narodili chlapci Leo a Lenny.