Kathy Jacobs z Kalifornie sa objavila na obálke plavkového magazínu Sports Illustrated. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby nemala už 56 rokov! Lenže svojím pozitívnym vyžarovaním strčí do vrecka hociktorú o polovicu mladšiu modelku.

Vek a výška

„Som nesmierne vďačná, že si ma vybrali do plavkového magazínu. Možno sa tým zboria mýty v oblasti krásy, lebo sú len dve veci, ktoré na sebe nemôžeš zmeniť – vek a výšku,“povedala Kathy Daily Mail.

Kathy pre Sports Illustrated predvádzala plavky už vlani. Zaradili ju medzi 17 finalistiek, ktoré nie sú typické modelky, ale o to viac sexi skutočné ženy. Okrem Kathy napríklad plus size modelky, či modelky s alopéciou – autoimunitná choroba spôsobujúca vypadávanie vlasov. O čo viac nezapadajú do prvoplánového modelu krásy, o to viac sú sebavedomejšie a ich vnútorná vyrovnanosť z nich priam srší navonok. Podľa Kathy časopis ukazuje, že „existuje viac ako jeden druh krásy“.

Dokážem to

„Keď dosiahneme 50-tku, mnohé z nás s cítia strašne. Dúfam, že keď sa ženy, ktoré sa boja plniť si svoje sny na mňa pozrú, povedia si: Hej, keď to dokázala ona v 56 rokoch, dokážem to tiež bez ohľadu na vek,“ povzbudzuje svoje vrstovníčky Kathy, ktorá verí, že prispeje k zmene vnímania spoločnosti žien po 50-tke. Sama oplýva pevno vôľou. Časopis si ju totiž za modelku nevybral na prvý raz. No to ju neodradilo prihlásiť sa o rok do konkurzu opäť. Verila si a vyplatilo sa.

Podľa Kathy starnutie ovplyvňuje každého z nás. „Je to ako bumerangový efekt a my ženy po 50-tke musíme stáť pri sebe a uvedomiť si, aké úžasné, krásne a sexy všetky sme. Je čas, aby sa ženy všetkých vekových kategórií zjednotili a uplatnili svoju moc,“vyzýva Kathy.

Kathy podporuje aj jej 22-ročná dcéra Abigail Rose, ktorá je tiež modelkou. Niekoľko kampaní dokonca nafotili spolu. Kathy fotí aj spodnú bielizeň, je tvárou viacerých kampaní a objavila sa aj v klipe Green Day.

FOTO 56-ročnej modelky Kathy Jacobs v plavkách v GALÉRII