Osemdesiatštyriročný Gregorio Romero sa koncom novembra vybral na prechádzku naprieč púšťou v severnom Mexiku. Nebolo to nič nezvyčajné, starý pán pravidelne chodieval do susedných dedín a s návratom sa príliš neponáhľal. Veď bol dávno na dôchodku. Keď však po ňom štyri dni nebolo ani stopy, rodina sa začala obávať.

Ako píše New York Post, Gregorio trpel poruchami pamäti, čo zvyšovalo pravdepodobnosť, že sa sám domov nedokáže vrátiť. Príbuzní preto zalarmovali políciu a rozbehla sa akcia, do ktorej sa okrem bezpečnostných zložiek zapojila aj skupina psovodov. Bez výsledku. Starého pána sa im ani po týždni nepodarilo nájsť.

Nakoniec sa rozhodli pre poslednú možnosť a využili Gregoriovho psa. Napriek časovému odstupu verné zviera nesklamalo. El Palomo viedol záchranárov kilometre nehostinným terénom a nakoniec svojho pána objavil. Ležal v rokline, dezorientovaný, bezvládny, dehydrovaný a podvyživený. Preto ho odviezli rovno do špitála. Verný priateľ ho ani potom neopustil. Čakal na neho dva dni a dve noci pred dverami nemocničného oddelenia. "Jeho bezpodmienečná láska umožnila Gregoriovi, aby sa znovu stretol so svojou rodinou," skonštatovala polícia pre médiá.

FOTO V GALÉRII ►►►