Ruský prezident Vladimir Putin mal pri sebe počas štvrtkovej návštevy cvičiska pre mobilizovaných záložníkov v Riazanskej oblasti možno tzv. jadrový kufrík. Domnieva sa televízia Sky News v piatkovej správe, na základe ktorej o tom informuje TASR.

Šéfa Kremľa počas návštevy cvičiska sprevádzal ruský minister obrany Sergej Šojgu. Putin na zverejnených záberoch objíma vojakov a neskôr strieľa z pušky.

Na jednom z videí však v pozadí vidieť muža s kufríkom, o ktorom sa niektorí pozorovatelia domnievajú, že môže ísť o ruský jadrový kufrík známy ako čeget.

Napriek tomu, že obsah kufríka nie je možné nezávisle overiť, Sky News predpokladá, že zverejnenie takejto nahrávky je ďalšou Putinovou snahou o zastrašenie Západu. V poslednom čase totiž ruský prezident v niekoľkých vyhláseniach spomenul jadrové schopnosti svojej krajiny.

FOTO ruskej vojny na Ukrajiny v GALÉRII, nevhodné pre maloletých a citlivé povahy!

Čeget je súčasťou automatického systému na velenie a ovládanie ruských strategických jadrových zbraní. Podľa televízie Sky News existujú tri takéto kufríky, pričom jeden z nich má ruský prezident neustále po ruke.