Koronavírusový babyboom sa nevyhol ani britskej kráľovskej rodine, Alžbeta II. sa dočkala niekoľkých pravnúčat a môže sa tešiť na ďalšie. Vo februári porodila synčeka Augusta Philipa princezná Eugenie (31), mladšia dcéra princa Andrewa. V marci sa narodil chlapček Lucas Zare Tindallovej (40), dcére princeznej Anny. Už dlhšie je známe, že na druhé dieťa sa teší princ Harry (36) s Meghan Marklovou (39). A minulý týždeň vydal Buckinghamský palác oficiálne vyhlásenie, že ďalšia vnučka britskej panovníčky, staršia dcéra Sarah Fergusonovej a princa Andrewa, vojvodu z Yorku, je v druhom stave.

Beatrice (32) očakáva svojho prvého potomka a celá kráľovská rodina sa teší spolu s ňou. Manželka britského developera Edoarda Mapelliho Moziho (38) prijíma nespočetné gratulácie, azda trochu potešila aj svoju starú mamu Alžbetu II., ktorá prežíva ťažké časy po strate svojho milovaného manžela Philipa.

Sladká odplata

Tehotenstvo princeznej je vďačnou témou pre britské médiá. Osobitne si spolu s mnohými internetovými diskutérmi všímajú dátum oznámenia radostnej novinky, čo vraj nie je vôbec náhoda! Beatrice a Edoardo sa podelili s krásnou správou práve v deň tretieho výročia svadby princa Harryho a Meghan Marklovej! Ozývajú sa hlasy, že je to spôsob odplaty. Na svadbe Beatricinej sestry princeznej Eugenie pred dva a pol rokom totiž americká herečka oznámila svoje prvé tehotenstvo a zatienila tak kráľovskú nevestu. Navyše Meghan tak urobila na vlastnú päsť, manžel Harry bol jej vyhlásením poriadne zaskočený a svadobná mama Sarah Fergusonová, ktorá mala v ten deň aj narodeniny, doslova zúrila. Vojvodkyňu zo Sussexu vtedy označili za absolútne egocentrickú osobu, ktorá nebrala do úvahy, že po sobáši má byť najdôležitejšou osobou mladomanželka a nie hosť.

Novinár Richard Eden na svojom twitterovom profile pripomína, že Meghan a Harry oznámili očakávanie svojho druhého potomka niekoľko dní po tom, čo princezná Eugenie z Yorku a jej manžel Jack Brooksbank privítali do tohto sveta svoje prvorodené dieťa.

Viac FOTO princeznej Beatrice v GALÉRII

Ako sa bude volať?

Ako to pri prominentných tehotenstvách býva, stávkové kancelárie vypisujú kurzy na meno dieťaťa. Top favoritom pre dievča je Sarah - po starej matke. V prípade chlapca by si dvojica mohla uctiť zosnulého manžela kráľovnej, čiže bookmakeri očakávajú Philipa.