Jean-Paul Belmondo prežil dlhý a šťastný život. Pred pár rokmi v autobiografickej knihe Mojich tisíc životov skonštatoval, že tých tisíc životov uplynulo rýchlo, až príliš rýchlo, ubehli rovnakou rýchlosťou, akou šoféroval autá. Prežil ho však naplno a okrem šťastných okamihov a splnených snov zažil aj bolestné okamihy a kruté straty.

Belmondo pochádzal z umeleckej rodiny, jeho otec bol francúzsky sochár Paul Belmondo, matka bola maliarka a tanečníčka. Mladý Belmondo bol živel, škola nebola nič pre neho. Ako 16-ročný sa rozhodol, že sa stane hercom a tento sen sa mu splnil, keď ho v roku 1951 prijali na Národnú akadémiu dramatických umení.

 

Takto si bo budeme pamätať! Pozrite si FOTO z jeho mladosti!

Nebol však taký fešák, ako jeho súputnik a neskorší filmový parťák Alain Delon. "Nula! Čudný ksicht! Ohyzda!," takto častovali Jeana-Paula Belmonda francúzske divadelné kapacity v začiatkoch jeho keriéry a smelo mu prorokovali: "Nikdy nebude na divadelnej scéne alebo vo filme držať žiadnu ženu v náručí." Nemohli sa mýliť viac. Mal všetky krásavice svetového filmu, vrátane Claudie Cardinale, Sophie Loren a Giny Lollobrigidy.

Aj tieto slávne krásky mal legendárny Belmondo!

V súkromnom živote mal dve manželky, s tou prvou,  Elodie Constantinovou, sa oženil ešte ako dvadsaťročný v roku 1953. Mali spolu tri deti, dcéry Patriciu (narodila sa v roku 1958, zomrela pri požiari v roku 1994) a Florence (narodila sa o štyri roky neskôr v roku 1960) a napokon syna Paula ( narodil sa v roku 1963). Ich manželstvo sa skončilo v roku 1965 rozvodom.

Slávny Belmondo ani v starobe zo svojej charizmy nič nestratil!

Neskôr mal dlhšie vzťahy so svojimi hereckými kolegyňami Ursullou Andress a Laurou Antonelli. Opäť sa oženil až v roku 2002 s Natty Belmondo a o rok neskôr, ako sedemdesiatročný sa stal otcom dcéry Stelly Evy Angeliny Belmondo. Ani druhé manželstvo mu nevydržalo, s Natty sa rozviedli v roku 2008, ale kvôli dcére zostali spolu bývať aj po rozvode pod jednou strechou.

Jeho vlastná krv! Dcéra a vnučka sú krásavice, pozrite!

Belmondo mal mnoho krásnych žien, ale tieto dve krásavice boli jeho srdcu najmilšie, lebo boli jeho vlastná krv. Paradoxne, staršia z nich je jeho jediná vnučka Annabelle Belmondo (33). Jej mamou je Belmondova dcéra Florence. Annabelle vyrastala v USA, keďže jej otec je Američan. Vďaka svojej kráse sa presadila ako modelka aj herečka. A druhou kráskou je práve Belmondova najmladšia dcéra Stella (18), ktorú mal s druhou manželkou Natty.  Kam povedú jej kroky, nevedno, ale už teraz o ňu pre jej zjav majú záujem modelingové agentúry.