S kopačkami na nohách reprezentoval svoju krajinu, bol dokonca kapitánom národného výberu, a obliekal tiež dresy tímov FC Chelsea či Bayer Leverkusen. Minulý rok hviezdu trávnikov zdrvila obrovská tragédia, keď pri nehode prišiel o syna.

Ballack vlastní prázdninový dom v Portugalsku. Ako píše Mirror, mladý Emilio pri ňom jazdil na štvorkolke, nad ktorou však stratil kontrolu, prevrátila sa dozadu a privalila ho. "Chýbaš mi každú sekundu," zverejnil zdrvený otec po nešťastí.

Ballack v tom čase chodil s francúzskou žurnalistkou Natachou Tannous, krátko po smrti Emilia sa ich vzťah rozpadol. Ako teraz zistil Bild, dnes už má športovec novú priateľku a je ňou blízka kamarátka jeho zosnulého syna, modelka Sophia Schneiderhan (21). Spojiť ich mal práve spoločný žiaľ.

Priatelia prekvapivého páru nemeckému denníku povedali, že im 24-ročný vekový rozdiel nerobí problém a majú toho veľa spoločného. Ballacka s mladučkou priateľkou už videli aj na verejnosti, v uliciach Berlína si vymieňali bozky, navštívili tiež spolu múzeum moderného umenia.

Sophia pochádza z prominentnej rodiny, je dcérou chirurga a modelky. Ona sama sa modelingu venuje od veku 13 rokov, ako 15-ročná už fotila kampaň pre značku Escada. Nemecký futbalový novinár Casten Germann, ktorý píše pre Sports Bild a s Ballackom robil nejedno interview, vo svojom komentári píše, že futbalistov nový vzťah nemecké médiá zaskočil.

FOTO k téme v GALÉRII.

"Možno platí, že extrémne okolnosti ľudí spájajú a stanú sa tie najkurióznejšie veci. Možno je toto prípad, kedy hľadali útechu a potrebovali niečo, čoho sa držať. Neviem. Ale rozhodne si nemyslím, že by jej len rozprával pekné veci, aby ju dostal do postele. Nevidím ho ako lámača sŕdc, vidím ho ako džentlmena,“ znie komentár skúseného futbalového novinára.