Aukčný dom Sotheby´s vydražil šperk spätý s princeznou Dianou († 36) , Attallahov kríž. Ako píše portál Vogue, po svadbe s princom Charlesom v roku 1981 sa nová členka kráľovskej rodiny prezentovala romantickým decentným štýlom. Ako však išiel čas s ňou aj jej manželstvom, bola Diana čoraz odvážnejšia a hravejšia pri výbere svojho oblečenia a doplnkov.

Jeden z výrazných zjavov odprezentovala 27. októbra 1987, keď sa zúčastnila charitatívneho galavečera v Londýne v tmavej dramatickej róbe s neprehliadnuteľným doplnkom na krku – Attallahovým krížom. Šperk bol vytvorený okolo roku 1920 a tvorí ho zlato, striebro, diamanty a ametysty.

Kríž vlastnil podnikateľ Naim Attallah, ktorý bol kamarátom princeznej Diany a požičiaval jej ho na viacero príležitostí. Podľa jeho syna Ramsayho princezná presne vedela, ako šperk nosiť. "Keď som vyrastal, vždy sme ten kríž mali na stole počas vianočného obeda, ale nikdy ho na sebe nenosil nikto iný ako Diana a na verejnosti ho nebolo možné vidieť, odkedy zomrela,“ cituje ho Vogue.

Od princezninej tragickej smrti ubehlo vyše 25 rokov a jej slávny šperk ponúkla záujemcom aukčná sieň Sotheby´s. "Koncom 80-tych rokov bola princezná z Walesu známa svojimi odvážnejšími módnymi kreáciami, ktoré odrážali fakt, že prebrala vládu nad svojím životom,“ píše sa na stránke Sotheby´s s tým, že práve v tomto období svojho života Diana siahala po Attalahovom kríži.

"Šperky, ktoré vlastnila alebo nosila zosnulá princezná Diana, sa len veľmi zriedka dostanú na predaj, obzvlášť taký kúsok ako Attallahov kríž, ktorý je farebný, odvážny a výrazný,“ povedal Kristian Spofforth zo Sotheby´s podľa magazínu Harpers Bazaar. Aukčný dom odhadoval, že zaň záujemca dá 80 až 120-tisíc libier, napokon sa vydražil za 163 800 libier (186 200 eur). Jeho novou majiteľkou sa stala svetoznáma hviezda reality šou Kardashianky a ich rodina Kim Kardashian (42), ktorá je tiež úspešná influencerka, podnikateľka a bývalá manželka rapera Kanye Westa.

FOTO Dianinho slávneho šperku v GALÉRII.

"Sme nadšení, že tento úžasný kríž, ktorý nosila princezná Diana, je teraz v rukách inej svetovej ikony – Kim Kardashian,“ skonštatoval Kristian Spofforth. Slávna Kardashianka už v minulosti ukázala svoju záľubu vo výnimočných módnych kúskoch. Napríklad na podujatie Met Gala 2022 prišla v šatách preslávených tým, že v roku 1962 v nich Marilyn Monroea spievala "Happy Birthday Mr. President“ vtedajšej hlave Spojených štátov Johnovi F. Kennedymu.

FOTO Kardashianky v šatách po Marilyn Monroe v GALÉRII.