Ťažko je žiť ľahko. Aj túto múdrosť si možno uvedomili dve dievčatá, ktoré sa v auguste vybrali dovolenkovať do slnečného Egypta s vidinou privyrobiť si.

Zrejme neodhadli tamojšiu kultúru, zvyky a podcenili aj konkurenciu, ktorá im vraj „zlomila väzy“ - udala ich mužom zákona. Denisa H. a Simona T., dobre známe duo z bratislavských podnikov, skončili v Egypte za mrežami.

Niekoľko nocí v cele predbežného zadržania nie je pre nikoho ideálny záver dovolenky. Najmä keď sa to rýchlosťou blesku dostane do väčšiny slovenských médií. Dievčatá sa z verejnej potupy už spamätávajú doma na Slovensku.

Zatknutie podľa našich informácií stále nesú ťažko, jedna údajne uvažovala o samovražde. Otázne je, či tak veľmi ľutuje svoj čin, alebo ju iba trápi, že sa o ňom dozvedelo jej okolie.

Tešili sa

Začalo sa to spoločnou fotografiou v lietadle. Pár dní pred zatknutím sa Slovenky na sociálnej sieti chceli popýšiť, že spolu odleteli na dovolenku. Denisa si ešte stihla urobiť snímky pri bazéne, vysmiata od ucha k uchu. O niekoľko hodín sa už nevedela dostať ani k svojmu telefónu.

Egyptskí policajti ju prichytili v hotelovej izbe priamo pri nelegálnej činnosti. Od prominentného klienta vraj práve preberala peniaze. Podľa vyšetrovateľov obe ženy ponúkali svoje služby na pornografických stránkach. Miestne médiá dokonca prišli s informáciou, že sa stýkali najmä s mužmi z egyptského podsvetia.

Za hodinu sexuálnych služieb vraj inkasovali v prepočte takmer osemstoštyridsať eur. „Ide o prípad uzavretý už od septembra 2015. Naše veľvyslanectvo v Káhire poskytlo potrebnú konzulárnu asistenciu, ktorá prispela k odchodu občianok Slovenskej republiky do vlasti. Bližšie informácie poskytujeme výlučne so súhlasom dotknutých osôb,“ vyjadril sa hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Čítajte viac:

Slovenky obvinili v Egypte z prostitúcie. Užívali si s mafiánmi?

Už sú doma

Dievčatá zastupovali ich právnici, s ktorými bolo ministerstvo v kontakte. K činu sa priznali, čo bola poľahčujúca okolnosť. Zrejme preto sa nad nimi egyptské súdy zľutovali a naparili im len finančnú pokutu. Na podrobnosti ošemetnej udalosti sme sa pokúsili opýtať jednej z potrestaných kamarátok.

„Prepáčte, ale nemám záujem o tom hovoriť. Je to za mnou, všetko to bol jeden veľký omyl. Ja aj moja rodina a priateľ sme radi, že sa to skončilo,“ povedala nám Denisa a dodala, že všetko, čo sa popísalo, sú len klamstvá, pretože „vôbec to tak nebolo“. Priestor na objasnenie a očistenie svojho mena, ktorý sme jej ponúkali, nevyužila.

Čítajte viac:

Slovenské luxusné spoločníčky: Seba aj okolie klamú, že robia modelky

Dobre známe

Nočná Bratislava by však o dievčatách vedela rozprávať. Simona sa zviditeľnila vďaka súťaži Miss Carat Tunning a nafotila sériu šteklivých obrázkov pre pánsky portál.

„Sú obdobia, keď je žena spokojná tak, ako je. Potom prídu obdobia, že by zmenila na sebe najradšej všetko. Takže odkaz pre chlapov, komplimenty, komplimenty a komplimenty,“ prezradila vtedy brunetka v rozhovore.

Zatiaľ čo pekná Bratislavčanka sa snažila presadiť v modelingu, jej kamarátka Denisa takéto ambície - zrejme vzhľadom na výšku - nemala. Stačilo jej hviezdnym životom žiť. Istý čas obiehala žúry s bývalou milenkou Borisa Kollára Barbarou Bátorovou.

Po egyptskej afére Simona zmizla zo sociálnej siete, no Denisa predvádza svoj životný štýl naďalej. Selfie v kúpeľni, vyzývavá fotka v plavkách, zopár póz s vínom, niekoľko fotiek večere a, samozrejme, zdokumentovaný mejkap či nový účes, s ktorým ide vyraziť na žúr. Žeby sa nepoučila?